Зелені свята у Шебутинцях

        14 травня у будинку народної творчості та дозвілля села Шебутинці Сокирянського району відбулося фольклорне дійство «На Зелені свята», яке проводилося у рамках районного етнофестивалю «З глибини віків», присвяченого 26-й річниці незалежності України.

У кожному населеному пункті Зелені свята святкують по-різному. У Шебутинцях напередодні Зеленої неділі, що називається «клечальною», обов’язково прикрашають подвір’я та господарські будівлі зеленими гілками горіха, липи, калини. Гілки встромляють у стріху, ворота, біля вікон, за ікони, долівку у хаті, біля криниці. У давнину вірили, що зелень охороняє господу від міфічних істот – русалок. А ще у Шебутинцях старі люди казали, якщо поїси будза овечого, то сміливо можна йти купатися.

Традиції святкування відтворили на сцені аматори місцевого БНТД. По імпровізованій вулиці хлопці та дівчата водили хороводи й жартували. На свято запросили троїстих музик, під виступ яких молодь витанцьовувала запальну шебутинецьку сирбу.   Організатори свята вирішили поєднати фольклорне дійство із святкуванням Дня матері. Того дня у залі звучали пісні у виконанні солістів Ангеліни Олійник, Еріки Продан, Таїсії Харабари, Катерини Чумак та Раїси Гончар. Гарна «Співаночка» прозвучала у виконанні дуету Тетяни Шапран і Єлизавети Андронік.

У неповторному вальсі кружляли наймолодші учасники дійства. Додали гарного настрою виступи аматорського фольклорного ансамблю «Берегиня» та аматорського ансамблю «Юність». Завершилися концертна програма патріотичною піснею «Україна молода» під час якої всі учасники вийшли на сцену.

 

Олеся СЕРДЮКОВА, 

завідувач відділу

культурно – освітньої роботи

та організації дозвілля Сокирянського РБНТД