Буремні роки не забути. Миру бути!

      72 роки віддаляє нас від буремних років Другої Світової. Для історії це небагато, а для людини – це майже усе життя. Та люди самі творять історію. А тим, хто поліг у боях, хто кров’ю своєю скропив землю, тим, хто пройшов крізь бої, лихо, холод і голод, хто вижив у тій смертельній війні, всім мертвим і живим, присвячувалося театралізоване дійство «Буремні роки не забути. Миру бути!», що відбулося 9 травня у Сокирянах. 

    Очільники Сокирянщини поклали квіти до могили загиблого учасника АТО Степана Загребельного та до Братської могили розстріляних мирних жителів на Єврейському цвинтарі.    Біля пам’ятника Віри Бірюкової та Зої Зародової колектив Сокирянської гімназії провів тематичну літературно – музичну композицію.

Урочистості розпочалися ходою святкової колони, яку супроводжував духовий оркестр Сокирянської музичної школи. Біля приміщення Сокирянської районної державної адміністрації оформили тематичну виставку гуртківців РЦТДЮ «Маки пам’яті» та виставку робіт учнів Сокирянської художньої школи. Біля пам’ятника воїнам–односельцям працівники Сокирянського історичного музею організували тематичну фотовиставку «Шляхами перемог».

        При підході святкової колони до оновленого меморіального комплексу відбулася церемонія покладання квітів і вінків до підніжжя пам’ятника загиблим воїнам – односельцям та Братської могили за участю ветеранів Другої Світової війни, голови Сокирянської райдержадміністрації Петра Бескупського, голови районної ради Василя Козака, депутатів обласної та районної рад.

      До присутніх звернулися голова Сокирянської районної державної адміністрації Петро Бескупський, голова Сокирянської районної ради Василь Козак та учасник Другої Світової війни Ганна Савчук. Мужніх воїнів привітали викладачі та учні Сокирянської художньої школи, вручивши портрети, на яких зображені самі ветерани та «Янголи Миру», що стали символом Переможної весни.

       По завершенню урочистостей розпочалося театралізоване дійство «Буремні роки не забути. Миру бути!», під час якого звучали «пісні, обпалені війною». Їх виконали учасники хорового колективу «Доля», керівник - Любов Микитюк та учасники аматорських колективів Сокирянського РБНТД Тетяна Козак, Оксана Руснак, Олеся Янчак, Ірина Богачук, Орися Петришена, Валерій Кукілюк, Даринка Столяр, учасники духового оркестру Сокирянської музичної школи (керівник – Анатолій Грубий).

У травневому вальсі закружляли вихованці студії сучасного та народного танцю «Інсайт Денс Студіо», після чого у виконанні Ольги Стасів та Максима Пижика було відтворено інсценівку зі старим патефоном та фронтовим листом. Скорботна матір (Сніжана Козлова) закликала берегти пам'ять про загиблих і відважних синів України та, запаливши поминальну свічу, піднесла її до підніжжя Братської могили.

         Фінальною частиною свята стала хореографічна композиція «Ангели Миру»у виконанні вихованців студії «Інсайт», по закінченні якої на фоні слів ведучих заходу - Валерія Кукілюка, Оксани Руснак та Орисі Петришеної діти випустили у небо жовто-блакитні кульки.

 

Олеся СЕРДЮКОВА,

завідувач відділу культурно – освітньої роботи

та організації дозвілля Сокирянського РБНТД