«Немає переводу добрим звичаям народу»

12 квітня у Сокирянській районній бібліотеці відбулася тематична середа, присвячена дню Великодньої книги на тему: «Немає переводу добрим звичаям народу». На захід запросили учнів 6-А та 7-А класів Сокирянської гімназії (класні керівники – Олександр Георгіян та Руслана Батюк).

Ведуча - бібліотекар відділу обслуговування Вікторія Урсатій розповіла учням про традиції святкування Великодня в Україні, про обряди та звичаї наших предків, які збереглися до наших днів, про розписування писанок, їхню символіку та кольорову гаму. Присутні мали змогу здійснити своєрідну інтерактивну подорож та ближче познайомитися з символікою та колоритом писанок різних регіонів нашої держави.

Майстер-клас по виготовленню пасхальної атрибутики провела бібліотекар Надія Кривчанська. Ведуча розповіла про найбільше пасхальне яйце в світі, найстаршу та найбільшу паску та про писанкове диво в Україні – панно Пресвятої Богородиці, що складене з 15 тисяч розфарбованих вручну писанок. На згадку про захід учні отримали великодні сувеніри. Охочі мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою великодніх рецептів.

Валентина ВЕРЕГА,
директор Сокирянської ЦБС