Інноваційні методи роботи бібліотек Сокирянщини: реалії сьогодення та плани на перспективу

Інноваційні методи роботи бібліотек Сокирянщини:  реалії сьогодення та плани на перспективу

27 березня на базі Сокирянської центральної районної бібліотеки провели засідання круглого столу на тему: «Інноваційні методи роботи бібліотек Сокирянщини: реалії сьогодення та плани на перспективу».

У засіданні взяли участь спеціалісти відділу культури Сокирянської райдержадміністрації, працівники центральної районної та дитячої бібліотек. Під час обговорення порядку денного розглядалася низка питань щодо функціонування установ у період децентралізації та їхнього фінансування, впровадження інформаційних технологій, підвищення фахового рівня працівників бібліотек, формування бібліотечного активу, рекламного забезпечення діяльності, участі у грантових програмах тощо.

Чимало пропозицій внесли з питань, що стосуються оновлення змісту роботи бібліотек, впровадження інноваційних методів роботи, якості надання послуг. Бібліотекарі торкалися питань досвіду роботи вітчизняних та зарубіжних бібліотечних установ, а також поділилися думками щодо реалізації першочергових заходів.

За результатами засідання були прийняті рекомендації, якими передбачено виконання наступних заходів:
- відкриття до 1.04.2017 року в мережі «Фейсбук» сторінки «Сокирянська ЦБС» з метою популяризації діяльності бібліотечних установ;
- організація роботи «Літньої читальної зали» на території центральної районної бібліотеки;
- проведення щосереди на базі центральної районної бібліотеки днів тематичної інформації;
- відкриття на сторінках друкованих засобів масової інформації району та в ефірі місцевого радіо рубрики «Сокирянська центральна районна бібліотека інформує…»;
- створення на базі районної бібліотеки жіночого клубу, учасниці якого матимуть можливість обговорити свої проблеми з лікарями, косметологами, представниками різних професій тощо;
- відновлення роботи літературної студії;
- створення на базі дитячої районної бібліотеки волонтерського клубу.

Бібліотекарі активно працюватимуть у напрямі електронного інформування читачів про нові книжкові надходження, організації та проведення культурно-масових заходів, надання довідок та прийняття замовлень за допомогою електронної пошти, смс-повідомлень, телефонних дзвінків. На базі бібліотеки запрацює клуб комп’ютерної грамотності для громадян похилого віку.

Учасники круглого столу також окреслили напрями роботи з молоддю, організацію роботи з національно-патріотичного виховання населення, популяризації краєзнавчої літератури.

Раїса ГОРН,
начальник відділу культури
Сокирянської РДА