«Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято!»

Книга у житті маленького читача та у становленні його особистості має велике значення. Дитячі книжки – це цілий світ, усе найцікавіше і найзагадковіше у цьому світі – з книжок. З яскравих книжкових магазинів або бібліотек нам посміхаються казкові принцеси, грізно позирають велетні – динозаври і, навіть, прибульці-марсіани привітно махають руками. У наш час інтенсивного розвитку інформаційних технологій, тотальної комп’ютеризації та швидкого Інтернету надзвичайно важливо зберегти в дітях любов до читання, адже нічого не може замінити спілкування дитини з книгою.

У Сокирянській дитячій бібліотеці вже стало доброю традицією відзначати Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який заснували у 1993 році. Цього року тиждень проходив під назвою «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято!» та мав на меті не тільки залучити дітей до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеку у справжній храм, де кожен читач відчуває себе бажаним гостем і справжнім другом її величності – Книги.

Мабуть символічно, що під час тижня читання до дитячої бібліотеки завітали найменші відвідувачі - веселі, галасливі, кумедні першокласники, учні 1–А класу ЗОШ № 1 (вчитель – Надія Боднар) та учні 1–А класу місцевої гімназії (вчитель – Зіна Мельник).

На всіх присутніх чекало захоплююче свято, яке підхопило і понесло до неозорих казкових берегів і залишило приємні враження як у малечі, так й у дорослих. Усі діти мали можливість зустрітися з казковими персонажами - Королевою книг, чарівною Казочкою, Феєю, Незнайком і Всезнайком, ролі яких виконували Софія Онуцька, Анна Плєгуца, Євген Трач, Кирил Затолочний, Софія Кривчанська, Євген Крижанівський та Артем Бабій. Діти разом з героями книг читали, співали, танцювали та відгадували загадки.

Можна з упевненістю сказати, що дитяча бібліотека – це саме те місце, куди може прийти будь-яка дитина, незалежно від матеріальних статків та соціального статусу сім’ї. Постійні читачі знають, що в бібліотеці вони завжди знайдуть не тільки потрібну книгу, а й цікавих співрозмовників, відповіді на свої запитання та головне – проведуть свій вільний час із задоволенням та користю.

Тетяна ІКОНЄН,
завідувач Сокирянської дитячої бібліотеки