Підбили підсумки роботи галузі культури на Сокирянщині

17 лютого у Сокирянській музичній школи відбулося засідання круглого столу за участю працівників культури району, на якому підбили підсумки роботи галузі у 2016 році, обговорили злободенні питання, досягнення та проблеми, намітили шляхи їхнього вирішення та подальші перспективи діяльності.

Завідувач дитячої районної бібліотеки Тетяна Іконєна озвучила проблеми та перспективи розвитку сучасної бібліотеки у роботі з дітьми та підлітками, розповіла про досвід роботи з національно-патріотичного виховання.

Про шляхи реалізації творчих ініціатив молоді з використанням інноваційних форм та методів роботи клубних установ говорила директор Сокирянського РБНТД Оксана Руснак. Цю тему продовжила директор будинку культури села Селище Світлана Боднар, яка акцентувала увагу присутніх на розвитку аматорського мистецтва у селі.

Своїм власним досвідом пошуку сучасних підходів до роботи музейної установи поділилася директор Сокирянського історичного музею Валентина Ярова. Власне бачення перспектив розвитку мистецької освіти Сокирянщини розкрила директор Сокирянської музичної школи Людмила Мафтуляк.

Актуальне питання функціонування установ культури в умовах децентралізації та збереження їхньої кількості порушила у своєму виступі директор Сокирянської централізованої бібліотечної системи Валентина Верега.

Начальник відділу культури Сокирянської РДА Раїса Горн зазначила, що запропоновані до обговорення питання є надзвичайно актуальними. Вона також акцентувала увагу на збереженні кількості закладів культури району в цілому та мережі сільських клубних закладів, зокрема. Детально зупинилася на необхідності розширення сфери їхньої діяльності шляхом впровадження інноваційних форм роботи, підтримки та розвитку матеріально-технічної бази установ, розширення переліку платних послуг населенню, підняття іміджу працівників культури. Раїса Горн подякувала за працю з розвитку та збереження української культури, задоволення культурних потреб населення, формування національної свідомості, утвердження духовності в суспільстві.

До розмови долучилися т.в.о. голови Сокирянської райдержадміністрації Петро Бескупський, керівник апарату райдержадміністрації Алла Серебрянська, начальник відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії управління культури Чернівецької облдержадміністрації Віктор Грига.

За вагомий особистий внесок у розвиток культури Буковинського краю найкращі працівники клубних та бібліотечних установ, педагоги музичної та художньої шкіл району були нагороджені грамотами управління культури Чернівецької облдержадміністрації, Сокирянської райдержадміністрації та районної ради, відділу культури Сокирянської РДА.