Урочистості з нагоди чергової річниці виведення військ з Афганістану на Сокирянщині

15 лютого у селі Романківці Сокирянського району відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Розпочалися урочистості церемонією покладання квітів до підніжжя пам’ятника, у якій взяли участь т.в.о.голови Сокирянської райдержадміністрації Петро Бескупський, заступник голови районної ради Олексій Бойко, сільські голови, представники районної організації Української спілки ветеранів Афганістану. Учасники афганської війни на колінах поклали квіти до пам’ятника та вшанували світлу пам'ять побратимів хвилиною мовчання.

Продовжуючи мітинг, ведучі заходу - Сніжана Козлова та Валерій  Кукілюк, зазначили, щоз давніх-давен український народ підтримує священну традицію – вкарбовувати у свідомість прийдешніх поколінь пам’ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок. У зверненні до воїнів-афганців Петро Бескупський та Олексій Бойко подякували їм за активну громадянську позицію та відданість українській землі. Учасникам бойових дій Павлу Аузяку з Вашківців, Миколі Гончару з Михалкового, Василю Гандзію з Романківців, Анатолію Залецькому з Василівки, Миколі Салагору з Корманя вручили подяки Сокирянської райдержадміністрації та районної ради.

Виступаючи від імені своїх побратимів Василь Гандзій, який очолює районну організацію інвалідів Афганістану «БАЧА», закликав пам’ятати воїнів, які загинули у роки тієї страшної війни та померлих у наш час.

         Афганістан для молодого покоління – це вже давнина. Тому надзвичайно  хвилюючим був момент, коли біля пам’ятника п’ятеро молодих юнаків – учнів Романковецької гімназії виконали літературно–музичну композицію «Рани Афгану». Коли на алею до пам’ятника вийшли учні гімназії з портретами померлих воїнів, мало хто з присутніх на мітингу зміг утримати сльози.

 

Раїса ГОРН,

начальник відділу

культури Сокирянської райдержадміністрації