Відкриття пам’ятника воїнам-афганцям у Романківцях

19 липня у селі Романківці Сокирянського району відбулося урочисте відкриття пам’ятника воїнам-афганцям. Ініціатором спорудження монумента виступила районна спілка інвалідів війни в Афганістані «БАЧА».

Покривало з монументу зняли воїни–афганці Микола Добенко та Василь Гандзій, а вихованці місцевої дошкільної установи випустили у небо білих голубів.

У церемонії відкриття взяли участь перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Володимир Куліш, голова Сокирянської районної ради Василь Козак, тимчасово виконуючий обов’язки голови Сокирянської районної державної адміністрації Петро Бескупський, Романковецький сільський голова Валерій Ваданюк та голова районної спілки інвалідів війни в Афганістані «БАЧА» Василь Гандзій.

Керівники районної влади зазначили, що обов’язок кожного з нас знати про страшні події Афганської війни, на якій гинули українці. Пам’ятати, що серед нас живуть люди, які стали свідками та учасниками воєнних дій, пишатися їхньою мужністю та героїзмом. Петро Бескупський та Василь Козак відзначили спонсорів та організаторів будівництва подяками Сокирянської районної державної адміністрації та районної ради.

В урочистостях з нагоди відкриття пам’ятника взяли участь представники районної організації учасників АТО «Братське плече» та воїни–афганці з Окницького району Республіки Молдова. Освятив монумент настоятель Свято – Успенської православної церкви отець Петро. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника та вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Після закінчення урочистостей відбувся концерт аматорського гурту воїнів-афганців «Батя» з Республіки Молдова.

Орися ПЕТРИШЕНА,

провідний методист

Сокирянського РБНТД