«Подорожуючи країнами Європи»

«Подорожуючи країнами Європи», - під такою назвою 19 травня у  Сокирянській центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання читацького клубу «Цікавих зустрічей» за участю учнів 10 класу Сокирянської гімназії (класний керівник – Зореслава Білоткач).

Ведуча заходу - бібліотекар Наталя Груба провела мультимедійну відеомандрівку країнами Європи, зокрема Україною, Францією, Німеччиною, Польщею, Грецією, Чехією, розповіла про історію створення ЄС та її національні символи. Ознайомила з краєвидами цих країн, історичними пам’ятками, культурно-мистецькими діячами.

«Україна – єдина держава, не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи і відзначення цього свята в Україні – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною Європейської цивілізації», - зазначила ведуча.

Найбільша цінність кожної країни – її народ. А наш український народ з його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце, адже ми – єдина європейська родина! Але ми маємо свою історію, своє коріння. Адже навіть сьогодні, відзначаючи Свято вишиванки, усі присутні були вдягнені в різноманітні вишиті сорочки.

Присутні на заході також мали змогу ознайомитися з виставкою газетно – журнальних статей, книг, на тему: «День Європи в Україні».

 

Вікторія УРСАТІЙ,

бібліотекар