«Дзвони Чорнобиля»

Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає,

Годинник життя беззупинно іде,

…лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам’ятає.

О. Матушек

Цього року минає 30 років від дня аварії на Чорнобильській АЕС - події, яка сколихнула увесь Світ. 26 квітня у приміщенні Сокирянської центральної районної бібліотеки відбувся вечір-спомин, присвячений цій трагедії.

Ведуча заходу - бібліотекар Вікторія Урсатій уявно перенесла присутніх на 30 років назад у ті трагічні часи, коли стався вибух на ЧАЕС. На зустріч були запрошені безпосередні учасники і свідки тих подій - полковник інженерних військ, учасник бойових дій в Афганістані, ліквідатор аварії на ЧАЕС Володимир Толочний, льотчик, полковник у відставці, ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Савчук та учні 10-х класів Сокирянської ЗОШ №1 та гімназії.

Літературну сценку за мотивами оповідання Катерини Мотрич «Політ журавлів над нетолоченими травами» підготували учні Сокирянської гімназії Денис Харабара, Ольга Чумак, Артем Пугач та Ірина Нагірняк. Уривок з вірша М. Сингаївського «Обпалена мужність» продекламувала учениця 10 класу ЗОШ №1 Олена Ковбасюк. Ліквідатори поділилися власними спогадами про ті трагічні події.

Хвилиною мовчання учасники вшанували пам'ять усіх загиблих від наслідків страшної аварії. На завершення заходу присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Дзвони Чорнобиля».

                                                           В. ВЕРЕГА,

директор Сокирянської ЦБС