Підсумки роботи установ культури Сокирянського району

 

5 лютого відбулася нарада працівників культури Сокирянщини на тему: «Підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури району у 2015 році». у якій взяли участь працівники клубних, бібліотечних, музейних установ та шкіл естетичного виховання району.

          На нараді виступили т.в.о. голови райдержадміністрації П.Бескупський, керуючий справами виконавчого апарату районної ради С.Горн, начальник відділу з питань охорони культурної спадщини управління культури облдержадміністрації В.Грига, керівник апарату райдержадміністрації А.Серебрянська.

          Посадовці розповіли про проблеми функціонування закладів культури в умовах децентралізації, доплату клубним працівникам за вислугу років, продовження будівництва районного будинку культури, фінансування закладів культури з державного бюджету (культурна субвенція), розвиток музейної справи на території району, функціонування шкіл естетичного виховання, шляхи модернізації галузі культури та ін.

          Заслужений працівник культури України, почесний громадянин Сокирянського району, директор районного музею гончарства І. Гончар вніс пропозицію звернутися до Президента України та Кабінету Міністрів щодо підтримки галузі культури.

          За результатами наради було прийнято рекомендації та відповідні доручення. Зокрема  доручення про відзначення 25-ї річниці Незалежності України, 20-ї річниці Конституції України, проведення творчих звітів клубних закладів району перед населенням у рамках районного фестивалю народної творчості «Моя Україна – єдина родина» та бібліотечних установ – «Бібліотеки Сокирянщини запрошують на побачення». Уперше в районі планується провести пісенний фестиваль-конкурс ім.Михайла Мафтуляка,цикл заходів у музейних установах району «Сокирянщина квітує талантами» , творчі зустрічі з майстрами народної творчості та аматорськими колективами.

            Протягом 2016 року відбудуться творчі звіти народних аматорських колективів перед населенням, заходи у рамках регіонального мистецького проекту «Дністрові береги» між Мурованокуриловецьким районом Вінницької області та Сокирянським районом Чернівецької області. Велика увага приділятиметься розширенню бібліотечно-інформаційних послуг на основі використання традиційних та інноваційних ресурсів бібліотек та ін.

             За підсумками роботи у 2015 році грамотами управління культури Чернівецької облдержадміністрації були нагороджені кращі працівники галузі – бібліотекар І категорії бібліотеки-філії села Кулішівка Сокирянської ЦБС Світлана Калабалик, провідний методист Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля Орися Петришина, заслужений працівник культури України, директор районного музею гончарства села Коболчин Іван Гончар; керівник аматорського духового оркестру Сокирянської музичної школи Анатолій Грубий та переможці обласних оглядів-конкурсів.

            Грамотами відділу культури Сокирянської райдержадміністрації відзначені працівники установ культури району та керівники аматорських колективів.

 

                             Раїса ГОРН,

начальник відділу культури 

Сокирянської РДА