Федьковичеве обійстя приймало штивну гуцульську коляду

82037596 768293580345799 1729469603660169216 n11 січня на родинному обійсті Юрія Федьковича відбувся Фестиваль різдвяних колядок та щедрівок «Радуйся, земле! Син Божий народився!».

Розпочалося вшанування церковним молебнем, відтак відбувся просвітницький захід-спомин у літературно-меморіальному музеї Юрія Федьковича, а далі постало свято гуцульської коляди у всій красі – Фестиваль різдвяних колядок та щедрівок.

Зазначимо, що цей фестиваль відбувається вже вчетверте, щороку доповнюється новими учасниками. Організовується захід Путильською районною державною адміністрацією. Присутніх на святі гостей привітала в.о. голови Путильської РДА Тетяна Назарова та завідувач сектору культури і туризму Путильської РДА Василь Нестор.

В заході взяли участь 12 колективів. Прозвучали як традиційні, так і сучасні колядки, а особливе зацікавлення викликала старовіцька гуцульська коляда з віншуванням. Спеціальні гості свята – колядницька партія з села Білоберезка Білоберізької ОТГ Верховинського району.

По-особливому цієї днини звучали повстанські коляди у виконанні поважних гуцульських господарів, а головне віншування було адресовано не тільки гостям дійства, а й всій Україні.

«Духовність, віра і рідна традиція стоять на сторожі нашої культури і нації загалом. Дорогі та поважні горяни, дозвольте вам щиро подякувати за те, що ви відроджуєте колядницькі традиції Гуцульщини. Це так відрадно, що сьогодні коляда починається і закінчується позивними в ріг. Ще би трембіти – і одна з найкрасивіших традицій знову подивиться на путильські гори своїми глибокими очима… Це так файно, що виспівується велика коляда, така подібна на молитву. Що ходять колядники з зірками. В нашій традиційній культурі багато коштовних знань – бережім їх. Христос ся рождає!», - з такими словами звернулася до присутніх завідувачка науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ, кандидат філологічних наук, письменниця Іванна Олещук.

Зазначимо, що цей фестиваль відбувається вже вчетверте, щороку доповнюється новими учасниками. Організовується захід Путильською районною державною адміністрацією.