Олесь Гончар – сумління України

Олесь Гончар – сумління України100-річчя від дня народження видатного письменника відзначили у Путилі. 3 квітня 1918 року народився Олесь Гончар, український письменник, громадський діяч, перший лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка. Відзначаючи його вагомий внесок у розвиток української культури та державності, Верховна Рада України постановила урочисто відзначити на державному рівні 100-річчя від дня народження Олеся Гончара і оголосити 2018 рік роком письменника.

 Працівники Путильської центральної районної бібліотеки разом з вчителем української мови і літератури Оксаною Чорнищук провели літературну годину «Одкровення великого українця» з учнями 11 класу Путильської ЗОШ І-ІІІ ст.

 Бібліотекарі зі школярами перегортали сторінки життєвого і творчого шляху великого митця. Ще сиротою-підлітком він пізнав голодомор 33-го року, бачив репресії 37-го року, пізнав страхіття Другої Світової війни і в свої 28 років став наймолодшим класиком української радянської літератури. Шлях Олеся Гончара в літературі - це шлях безперервних пошуків. Його творчість нерозривно зв’язана з сучасністю. Твори письменника «Прапороносці», «Людина і зброя», «Собор», «Берег любові», «Тронка», «Циклон» і багато інших стали справжньою перлиною сучасної української літератури.

 Олесь Гончар неодноразово бував на Буковині. Про його відвідини писали письменники цього вічнозеленого краю Богдан Мельничук та Василь Фольварочний. У 2011 році вийшло видання, яке об’єднало твори видатного українського письменника Олеся Гончара - роман «Циклон» та повість «Бригантина» у перекладі румунською мовою відомого письменника Мірчі Лютика.

 «Найвища краса – краса вірності», - сказала словами Олеся Гончара, вустами його героїв бібліограф читального залу Світлана Кондряк. На заході завідувач відділу обслуговування Світлана Бойчук зачитувала фронтові вірші Олеся Гончара з поетичної збірки «Поетичний пунктир походу». Учні з цікавістю слухали зачитані записи з «Щоденника» Олеся Гончара.