10 березня 2013 року народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Черемош» клубу села Підзахаричі Путильського району відсвяткував 45- річчя від дня свого заснування. Розпочався творчий вечір знаним на увесь світ «Гуцульським весіллям», відтвореним ювілярами. Цьому барвистому народному дійству аплодували у Москві, Києві, Чернівцях, ним милувалися у Польщі, Румунії. українських селах та містах.
На ювілейному святі згадували та вшановували тих, хто протягом десятиліть творив славу «Черемошу». А це – чи не третина усіх жителів села – людей різних професій, життєвих доль, але єдиних в любові та відданості народній творчості. Ці люди збирали й відтворювали гуцульські пісенні, музичні, хореографічні перлини, відроджували забуті традиції, звичаї та обряди - такі колоритні й неповторні у цьому краї.
Зворушливими й щирими були спогади засновників колективу – подружжя
Тараса Дмитровича та Марії Григорівни Нагірняків, які за фахом медики і постійно трудилися у Підзахаричах, та все ж знаходили час для того, щоб дбати про розвиток та піднесення багатої культурної народної спадщини буковинських горян. Згодом у долі «Черемошу» особливу роль відіграла, закохана у народну творчість Марія Миколаївна Дмитрюк, яка доклала немало зусиль для того, щоб колектив отримав звання «народний аматорський».
Марія Миколаївна розповіла чимало цікавих історій з творчого життя колективу, згадала унікальні факти, коли в «Черемоші» танцювали та співали цілими сім’ями – чоловік, дружина, діти. Хоч колектив переживав різні часи, але керівник завжди вирішувала твердо: «…не попустити, бо це є наше село».
Учасники «Черемошу» різних поколінь згадували того дня з особливою вдячністю світлої пам’яті Миколу Васильовича Журавця, колишнього голову місцевого колгоспу, який постійно дбав про розвиток колективу та допомагав йому. Теплими оплесками зустріли на святі Василину Іванівну Савчук, колишню голову Підзахаричівської сільської ради – вона 19 років була завжди з «Черемошем» - і порадою, і конкретною справою.
Зі славним 45 – річчям колектив вітали: голова Путильської районної ради Дмитро Ославський, перший заступник голови Путильської РДА Михайло Платановський, директор учбово–методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, начальник відділу культури Путильської РДА Василь Нестор, сільський голова села Підзахаричі Путильського району Орися Андрюк. Приємно зазначити, до речі, що колектив святкував свій ювілей у нещодавно відремонтованому приміщенні сільського клубу, для якого голова села посприяла й у придбанні звукопідсилювальної апаратури.
Всіх учасників народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Черемош» - тих, які колись творили його мистецьку історію і тих, хто продовжує нині ці славні традиції, було нагороджено подяками та грамотами.
Ювілярів на святі вітали й працівники Путильського районного будинку культури. Для підзахаричан співали дует у складі Антоніни та Тетяни Амаркулес, лауреат Всеукраїнського проекту «Творчий шанс» Юлія Лукіна, неодноразовий лауреат та дипломант міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалів і конкурсів, студентка Київського міжнародного університету Ірина Сопіт, танцювальний дует у складі Єгора Грекула та Юлії Лукіної.
Ведуча - методист районного будинку культури смт. Путили Світлана Шинкарюк – насамкінець свята представила молодого, талановитого хореографа, керівника колективу Юлію Лозу. За останні роки під її керівництвом «Черемош» ставав неодноразовим дипломантом і лауреатом багатьох фестивалів та конкурсів.