У Новодністровську вшановували воїнів-афганців

15 лютого в Україні відзначали День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, що приурочений до виведення радянських військ з Афганістану.

У Новодністровську програма заходів з нагоди цієї дати була насиченою: спільний молебень у церкві, урочисте покладання квітів до пам’ятника воїнам-афганцям та меморіальної дошки загиблим, пізнавальні екскурсії для школярів до офісу-музею Спілки воїнів-інтернаціоналістів, а також тематична зустріч з ветеранами війни в Афганістані у Новодністровському музеї.

У своїй промові заступник Новодністровського міського голови Микола Козак наголосив на активній громадянській позиції та значному внеску воїнів-афганців у Революцію Гідності. Хвилиною мовчання присутні вшанували земляків, які з честю виконали свій обов’язок. Згодом делегація вирушила до Новодністровської ЗОШ ІІ–ІІІ ст., де відбулося вшанування колишніх учнів закладу, які загинули на тій страшній війні, – Ігоря Рибіна та Ігоря Кузнєцова.

Директор Новодністровського музею Галина Разгонюк організувала для учнів 10-х класів гімназії зустріч з ветеранами-афганцями. Колишні військові, живі учасники тих кривавих подій, поділилися своїми спогадами. В українського народу та війна забрала 3360 синів та назавжди змінила свідомість і долю більш ніж 160 тисяч її учасників. Як висловилася Галина Олександрівна: «…треба бути дуже уважним у судженні та висновках щодо перебігу та причин цієї страшної військової події в історії. Хто і за що воював? Але правда у тому, що молоді хлопці виконували свій обов’язок, покладений на них тодішньою державою».

Того ж дня в офісі-музеї Спілки воїнів-інтернаціоналістів тривали екскурсії для старшокласників, які проводили Анатолій Вольский, Сергій Костін та Микола Шаповалюк. Наостанок голова Спілки Анатолій Вольський звернувся до своїх побратимів: «Війна в Афганістані минула вже давно, але в нашій пам’яті вона залишається назавжди. Бережіть ту дружбу, яка була з нами в Афганістані! Усього найкращого та мирного неба усім!»