Мітинг та живий ланцюг єднання з нагоди Дня Соборності України у Новодністровську

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

З нагоди відзначення цього державного свята 23 січня у Новодністровську перед будівлею Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою відбувся урочистий мітинг. З Днем Соборності України усіх присутніх привітав заступник міського голови Микола Козак. Ведучі заходу – начальник відділу культури Альона Присакар та педагог-організатор ліцею Альбіна Стоян нагадали містянам про історичні віхи тих подій. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих, які віддали життя за свободу та єдність України. До меморіальної дошки Сергію Корнецькому та Іллі Василашу учасники урочистостей поклали квіти.

Справжньою окрасою заходу стали пісні у виконанні Вікторії Маковій та Дарини Білоконь. Приємно відзначити, що автором слів пісні "Буковина" є новодністровська поетеса Галина Мельник. Яскравим завершення мітингу стало утворення символічного ланцюгу єднання.