Нехай буде життя

DSC 4478Двадцятирічний ювілей творчої діяльності – саме таку значиму дату відзначив знаменитий колектив «Feldman Band» вечором-підсумком «Нехай буде життя». Звучала буковинська музика у всій красі – українські, єврейські, румунські і, навіть, балканські мотиви.

Привітати колектив і автора аранжувань до всіх композицій - заслуженого діяча мистецтв України Лева Фельдмана зібралася поважна публіка. З вітальними словами на адресу колективу виступили заступник міського голови Дмитро Лисюк, очільниця управління культури Чернівецької міської ради Юлія Сафтенко, директор будинку культури мікрорайону «Роша» м. Чернівців Сергій Миронюк та директор Чернівецького обласного благодійного фонду «Хесед Шушана» Ілля Хоч.

У виконаних на вечорі інструментальних композиціях – непроговорена історія народів і культур, котрі разом творили Буковину такою, яка вона є сьогодні. Завдяки майстерній модерації від кандидатки історичних наук, директорки Чернівецького обласного краєзнавчого музею Ірини Яворської, присутні мали змогу дізнаватися штрихи до контекстів клезмерської музики.

Спеціально з нагоди ювілейного вечора Лев Фельдман вдався до особливого експерименту: тандем оркестрової музики та літератури. Письменниця Іванна Стеф’юк, кандидатка філології та методистка Буковинського центру культури і мистецтва написала драматичну новелу «Сливки з 42-го» і виконала її в той момент, коли «FeldmanBand» зіграли геніальну «Дойну». У центрі сюжету новели – трагічні для всієї єврейської громади селища Кути події 15 серпня 1942 року.

Гедоністичний заклик «Нехай буде життя» - передусім, він про радість кожного дня. Але ця радість – після пережитого суму, замовчаних сліз. Ця історія – про ментальну силу буковинців. Гуцулів, євреїв, румунів, поляків.. Які радіють життю, дякують Богу за кожен день, але історія яких писалася терном…