«Дивосвіт Георгія Гараса», - ця виставка відбудеться в учбово-методичному центрі культури Буковини по закінченню карантину. Майстри вишивки, які втілюють на полотні орнаментальні фантазії Маестро, мрію й доробок його життя, готуються до імпрези заздалегідь. Використовують цей час, аби завершити розпочаті та створити нові твори за орнаментами славетного буковинського художника-орнаменталіста.
Спілкуючись онлайн та обговорюючи свої ідеї, задуми, процеси виконання, майстри діляться радістю від «новонароджених» творів. Як і учасники Буковинського клубу сучасної вишивки «Вечорниці». Свого часу учасники цього клубу найпершими в області зорганізували тематичну виставку, присвячену п’ятій річниці виходу в світ альбому «Світ української вишивки. Феномен Георгія Гараса», яка відбулася в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї 2013 року.
Журнал «Всe о рукоделии», рецензуючи експозицію, відзначив, зокрема, що спільнота «Вечорниць» втілює узори Георгія Гараса в нових формах. Наприклад, у створенні м’якої іграшки, декоративних композицій (рамок-паспарту, текстових вітань тощо).
Згодом з’явився колективний проєкт «Вечорниць» - новорічна іграшка, вишита узорами Гараса, – «гарасинка». Гарасинки з Буковини не раз прикрашали новорічні ялинки всеукраїнських конкурсів-імпрез у Києві, збирали там чимало схвальних відгуків і були відзначені чисельними нагородами. Як гарасинка членкині НСМНМУ Галини Матвіїшиної.
Головна ж ялинка для барвистих гарасинок - в Українському народному домі в Чернівцях. Нині до проєкту «Буковинська гарасинка» долучилися майстрині з різних куточків України. Гарасинка членкині НСМНМУ Олени Чайки – одна з нещодавніх у барвистій колекції.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/m-chernivtsi/4537-vyshyvaly-za-vzoramy-maestro.html#sigProGalleriacb8dbae90e