Свято Купала на Буковині

Івана, Купала, святоОдним з найпоетичніших народних свят, яке з давніх-давен широко відзначається в Україні, традиційно вважають свято Івана Купала. Це день літнього сонцестояння, що збігається з Різдвом Івана Предтечі. За народними повір’ями саме у купальську ніч на коротку мить розквітає папороть і та людина, яка знайде цю квітку, стане назавжди щасливою.

«Гостинно просимо на свято Купала», - так промовисто називалося театралізоване обрядове дійство, яке вже третій рік поспіль проводять працівники Будинку культури мікрорайону «Роша» спільно з бібліотекою-філією №3 м. Чернівців.

Під час заходу глядачам розповідали про повір’я та звичаї буковинців, пов’язані з цим давнім святом. Учасники із задоволенням відтворили купальське дерево, водили хороводи, а молоді дівчата плели вінки з польових квітів та пускали їх на воду аби дізнатися про свою долю.

Іван, Купала, свято

Липень здавна називають маківкою літа. Це щедра пора медозбору, розмаїття квітів і трав, розпал сінокосів, початок жнив. Лани вкриваються білими килимами гречки, блакитними – льону, золотавими – рапсу і соняшнику.

Саме в Іван, Купала, святотакі сонячні та щедрі дні, у Кельменецькій районній дитячій бібліотеці було проведено народознавчу годину «Ой на Івана, ой на Купала». Читальний зал дитячої бібліотеки святково прикрасили вишитими рушниками та букетиками польових квітів. Учасники заходу сплели магічний купальський вінок, усіх присутніх особливо зацікавила оформлена книжково-ілюстративна виставка «У вінку духовної краси». Працівники дитячої бібліотеки розповіли дітям про дивовижний світ міфології давніх слов’ян, стародавні народні, легенди й повір’я, пов’язані із цим чудовим святом.

Іван, Купала, свято