Вишиті сторінки в літописі дня вишиванки

Всесвітній день вишиванки рукодільна мережа «Санта» відзначила майстер-класом для відвідувачів п’ятнадцятої виставки «Вишиваний дивотвір», яка днями відкрилася у Чернівецькому обласному художньому музеї.

Ювілейна експозиція була присвячена 105-й річниці виходу в світ альбому «Взори вишивок домашного промислу на Буковинї» Еріха Кольбенгаєра, а її «осердя» - Міжнародний проект «Вишиті сторінки з альбому…», в якому взяло участь понад сто майстрів. Саме ця вишита енциклопедія буковинської вишивки найбільше вабила глядачів, викликала найбільше запитань.

Для працівників музею, які цього дня відзначали своє професійне свято, була справді гаряча пора: молодь і відвідувачі поважного віку цікавилися, як народився проект, захоплювалися багатством вишивальних технік, відтворених на окремих аркушах–картинах, просили майстрів та учасників проекту прокоментувати експозицію, продемонструвати ті чи інші секрети рукоділля.

Наша колишня землячка Вікторія Тучинська встигала відповідати на запитання та «ілюструвала» свою розповідь на полотні. Тетяна Лєснікова продемонструвала, як узорами з альбому можна прикрасити органайзери – ексклюзивну розробку «Санти», які у подарунок отримали всі учасники проекту. Чернівецькі майстрині також захотіли «заповнити білі плями».  Вони довідалися про способи пришивання леліток, секрети роботи з металізованими нитками, адже це були «камені спотикання» під час роботи над багатьма сторінками проекту.

Для багатьох відвідувачів музею та учасників майстер-класу був також притягальним сам образ учасниць «Вишиваного дивотвору», яка кожна по-своєму інтерпретували вишивку в своєму одязі.

Олена ЧАЙКА