У світі орнаментів Георгія Гараса

У день народженняГеоргія Гараса в Чернівецькому обласному художньому музеї презентували колективний проект «Обрус Гараса», створений торік на честь відзначення 115-ї річниці від дня народження знаменитого буковинського художника-орнаменталіста.

Під час заходу також презентували дипломи Книги рекордів України, які отримали автор ідеї та координатор проекту Олена Чайка і директор рукодільної мережі «Санта», організатор виставок «Вишиваний дивотвір» Одарка Кучерява, вишитий портрет митця Анни Бугай. Обидва твори майстри подарували художньому музею, де традиційно й відбуваються виставки учасників «Вишиваного дивотвору».

«Те найкраще - що рідне, що з батьківської хати і маминого вишиття, що бережно підхопили й понесли у світ наступні покоління», - на цьому у своїй промові наголосила начальник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська. Андрій Коцюба, який свого часу керував Путильським районом, розповів про створення меморіального музею Юрія Федьковича і про роль Одокії Гарас, дружини митця, у створенні експонатів музею – вишивок, тканих виробів, скрупульозно відтворених нею за давніми народними зразками Карпатського регіону, а також за узорами її чоловіка.

Таке урочисте привітання учасників проекту, нагородження усіх дотичних стало ще й доброю нагодою обговорити підготовку до цьогорічної виставки «Вишиваний дивотвір»-2017. Зголосилися взяти участь у цьогорічній виставці й численні гості – представники педагогічної громадськості та учнівська молодь.

 

Лариса СВІТЛИК