«Бачити рідне…»

         8 лютого у Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка «патріарха» буковинської фотографії Михайла Михалатюка під промовистою назвою «Бачити рідне…»

На 72-х чорно-білих та кольорових світлинах, відзнятих автором протягом останніх років, – пейзажі рідного краю, вуличні та жанрові сцени, портрети земляків-буковинців. Усе те, що близьке і рідне фотографу, те, що він побачив та охоче ділиться з глядачем.

На жаль, сам майстер через хворобу не міг бути присутнім на відкритті. Про життєвий і творчий шлях Михайла Михалатюка присутнім розповіли його друзі та побратими – голова Чернівецької обласної організації Національної спілки фотохудожників України Тарас Перун та відомий чернівецький митець Володимир Конєв. Незважаючи на поважний вік, Михайло Іларіонович продовжує вести активне творче життя: за останній період він провів три персональні виставки та не збирається зупинятися на досягнутому. У своїй промові директор художнього музею Інна Кіцул ще раз закликала, не тільки вміти бачити рідне, але й по праву пишатися ним.

         Виставка триватиме до 20 лютого 2017 року.

 

Довідково

Михайло Іларіонович Михалатюк народився 4 лютого 1941 року в місті Чернівці. Фотографією займається з 1949 року. У 1959 році закінчив Чернівецьке художньо-ремісниче училище. У середині 70-х років – народний університет мистецтв. Працював фотохудожником у рекламному комбінаті, фотокореспондентом газети «Молодий буковинець», старшим інженером кіно-фотогрупи міністерства легкої промисловості, помічником кінооператора Національної кіностудії ім. Олександра Довженка. Учасник більше 30-ти персональних та групових фотовиставок в Україні, Чехії, Словаччині, Польщі, Румунії.

Його фотографії зберігаються у фондах Чернівецького обласного краєзнавчого музею, Чернівецької обласної філармонії, Національної кіностудії ім. О. Довженка, у музеях-садибах Івана Миколайчука та Назарія Яремчука, приватних колекціях в Україні, Канаді, Австрії. Михайло Михалатюк – почесний член Національної спілки фотохудожників України.