Вшанування пам’яті жертв Голокосту в Чернівцях

 27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту – масового знищення єврейського народу у кількості понад 6 мільйонів… Майже кожна четверта жертва цього терору проживала на території сучасної України, оскільки на час початку Другої Світової війни євреї становили 6 % усього населення тодішньої держави.

        Вшанування пам’яті жертв Голокосту в Чернівцях розпочалося мітингом у дворі єврейського благодійного фонду “Хесед-Шушана”. На ньому виступили керуючий справами Чернівецької обласної ради Микола Борець, заступник керівника апарату Чернівецької облдержадміністрації Олександр Шкурідін, Чернівецький міський голова Олексій Каспрук. Згадували разом з присутніми страшні події тих років заступник директора фонду Наталя Воронцова, голова Єврейської спілки Буковини Лев Клейман та голова єврейської благодійної спілки “Мірьям” Ілля Хоч. Кадиш по всім загиблим у трагічні часи зачитали головний рабин Буковини Менахем Мендл Гліцнштейн та рабин м. Чернівців Ноах Кофманський.

        Ілля Хоч повідомив про те, що наразі відбувається збір коштів для відкриття музею пам’яті жертв Голокосту у Чернівцях. Рабин Ноах Кофманський розповів:

- Сьогоднішній захід покликаний привернути увагу громадськості не лише до страшної трагедії єврейського народу, а й до того, щоб ніколи не повторилися подібні події по відношенню до будь-якої нації – представник жодної нації не повинен страждати за те, яку віру він сповідує, якою мовою говорить та до якого народу належить.

        Наталя Воронцова підкреслила, що прояви агресії до будь-якої нації навіть на, здавалося би, безпечному та незначному рівні – дуже серйозна проблема сучасності, тому наш обов’язок – щоразу нагадувати, що найменші прояви такого явища завжди призводять до масштабних трагедій.

        У Центральному палаці культури м.Чернівців учні ЗОШ № 41 підготували театралізовану мініатюру, у якій представили реальні трагічні історії постраждалих сімей, розповідали історичні факти, коментуючи відеоряд. До присутніх звернулися заступник голови, керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Стецевич, радник Чернівецького міського голови Володимир Пулинець та директор Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини Микола Кушнір.

Під час заходу Лев Клейман розповів історію своєї сім’ї – історію новоселицьких євреїв, яких також торкнулася трагедія. Він підкреслив, що немає жодної єврейської сім’ї, яку оминули б ті страшні події. Традиційно, на завершення заходу головний рабин Буковини Менахем Мендл Гліцнштейн зачитав поминальну молитву - кадиш.