У Чернівцях вшанували пам'ять жертв Голокосту

 27 січня у Центральному палаці культури м. Чернівців відбувся урочистий мітинг-реквієм, присвячений Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту.

Відкрив захід голова Чернівецької обласної єврейської громади Лев Клейман, який з 2005 року організовує його спільно з Чернівецькою спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента.

Міжнародний день пам'яті жертвГолокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООНвід1 листопада 2005року. Саме 27 січня 1945 року були визволені в'язні найбільшого нацистського табору смерті «Аушвіц-Біркенау». За роки ІІ Світової війни було знищено 6 млн. євреїв, з них в Україні - півтора мільйони.

Начальник патронатного відділу Чернівецької міської ради Володимир Пулинець наголосив, що необхідно пам’ятати про велику трагедію не лише у цей день, а й робити все, щоб такі події ніколи більше не мали місця в історії. Саме такими заходами ми зобов’язані виховати у нового покоління міжнаціональну толерантність та повагу.

Розділив скорботу з присутніми й директор музею історії та культури євреїв Буковини Микола Кушнір:

- Лише на Буковині є 50 місць масової загибелі євреїв – людей, які дихали з нами одним повітрям та ходили одними вулицями, - говорив Микола Петрович. - Ми зібралися тут для того, щоб завжди пам’ятати про трагедію Голокосту та про те, чиїми руками вона творилася. Для того, щоб нитка історичної пам’яті ніколи не загубилася, наразі йде активна робота по створенню музею Голокосту в Чернівцях.

      На завершення мітингу-реквієму головний ребе Буковини Менахем Мендл Гліцнштейн прочитав молитву за померлих, пам'ять про яких присутні вшанували хвилиною мовчання.

 

Елла МАДЕЙ,

 методист кабінету

 репертуарно-видавничої діяльності УМЦКБ