18 грудня в Чернівецькому обласному меморіальному музеї Володимира Івасюка в рамках мистецького проєкту «Акценти» та з нагоди ювілею відбулася зустріч з відомою українською журналісткою, лауреаткою літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича, видавчинею Людмилою Черняк. Якщо б треба було охарактеризувати творчу особистість Людмили Миколаївни, то все б вмістилося у декількох словах: «горда, правдива, незалежна…» Людмилу Черняк завжди вабив світ журналістики. Здобувши освіту на філологічному факультеті Чернівецького державного університету, працювала в обласній газеті «Молодий буковинець», була завідувачкою відділу культури та національного відродження газети «Буковина», директоркою колективного підприємства «Видавництво. Буковина», в якому побачили світ десятки книг. За час своєї праці створила сотні газетних публікацій, серед яких особливо вирізнялися статті про утвердження української національної ідеї і державності, української мови, відродження та розвиток української культури.
25 серпня в Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся гала-концерт естрадних співаків Буковини з вдячністю тим, хто тримає небо над Україною - “Несемо в серці Україну”. Концерт був присвячений 33-й річниці Незалежності України. У заході взяли участь найкращі митці буковинського краю, народні та заслужені артисти України.
«Наші музиканти виховуються переважно на іноземних зразках. Іноземні зразки не завжди цивілізують емоційний світ наших музик. Це може зробити лише національна музика»,– так поетично мовив композитор, Герой України Володимир Івасюк.
28 березня звучала національна музика! Тонка, проймаюча «Мелодія» Володимира Івасюка у виконанні талановитих молодих скрипалів, лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів, ансамблю «Чарівні струни» (керівник–Людмила Мартинюк, концертмейстер – Тетяна Скрипник) заполонила душі і серця гостей, які завітали до Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка.
Достеменно, ми ніколи не дізнаємося, звідки приходить натхнення до талановитих людей. Але те, що такі люди зустрічаються на нашому шляху – абсолютна закономірність. Такою ж талановитою була наша гостя, відома українська поетеса Інна Гончар, лауреатка літературно-мистецьких премій імені Ольги Кобилянської та Івана Нагірняка, патріотка, активна просвітянка, фахівець зі зв’язків з громадськістю філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго». Її поетичні збірки: «За пензлем дивовижного митця» (2001), «Душі прозорої каплини» (2006), спільна з місцевим композитором, членом Всеукраїнської асоціації композиторів Михайлом Рожком збірка пісень «Дарунок невидимого птаха» (2006 р.), переклад поеми-казки Миколи Палагути «Про будову і про ГЕС, про звіряток й ліс чудес», «Звучить розчулено струна» (2019 р.), «По цю сторону межі» (2021 р.), «Вірші цієї війни» (2023 р.) читають і люблять шанувальники влучного та емоційного поетичного слова. Велику долю часу та сил пані Інна віддає й волонтерству, вміє гуртувати навколо себе чимале коло справжніх патріотів. А за збірку «Вірші цієї війни» Інна Гончар отримала грамоту від Міністерства оборони України.
Танець – особливий вид мистецтва, у якому поєднуються лірика і гумор, грація і темперамент, вікові традиції та сучасність. Одноактний балет «Легенди холоду» презентував народний аматорський ансамбль народного танцю «Колорит» Центру національних культур «Роша» міста Чернівці (керівник - Юлія Мельничук, балетмейстер-постановник - Лілія Долга).
Балет був створений на основі українського народного танцю за мотивами казки «Крижане серце». Головні герої - дві сестрички Марічка та Катруся. Одна з них, Марічка, має чари холоду. І ось, граючись з сестричкою, вона ненавмисно заморожує Катрусю. Матір звертається до карпатських мольфарів, які допомагають зняти чари. Та після цього Марічка уникає зустрічі з сестрою, аби знову їй не зашкодити.
Минув час, і на одному з гулянь Марічка та Катруся зустрілися й закружляли у танці. Катруся випадково зірвала хустину, і чари Марічки побачили усі довкола. Вона тікає високо в гори, а Катруся вирушає на її пошуки, зустрічаючи по дорозі лісових жителів. Дівчина знаходить Марічку, між ними виникає суперечка. Марічка знову вражає сестру холодом, але цього разу в самісіньке серце, і вже ніхто не може їй допомогти…
Театр завжди вабить своєю магією та неповторністю. Різдвяно-новорічну виставу-казку «Майстри чудес» за п’єсою молодої драматургині Марини Смілянець презентував народний аматорський театр Буковинського державного медичного університету (режисерка – заслужена артистка України Валентина Головко).
Вдало підібрані художні образи за характером, емоційністю, пластикою відтворили молоді актори театру Влад Данилюк, Каріна Маслєнкова, Євгенія Козак, Максим Мінтенко. Зворушливою частиною вистави став прямий контакт акторів з маленьким глядачем, який був задіяний до живого сценічного дійства. Вічна тема добра, любові, дружби, сімейних цінностей, вміння творити дива для інших залишається в душах як дітей, так і дорослих.