CВЯТО АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА У ДРАЧИНЦЯХ

 

Захід розпочався з перегляду пізнавального документального фільму “Житіє Святих. Первоверховні апостоли Петро і Павло”. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'яті загиблих на Сході країни.

Зі святом апостолів Петра і Павла всіх, хто прийшов у зал будинку культури, привітав директор цього клубного закладу О.П.Верстюк. Він коротко розповів про життя Святих Петра і Павла. А учасники театрального колективу-супутника народного аматорського театру будинку культури села Драчинці відтворили образи Святого Павла (Василь Бороненко) і Святого Петра (Стас Кирик).

На зміну ведучим (О.Будз та М.Корсей) виходили все нові учасники свята: вітальна група та гурток художнього читання підготували історії та легенди, пов'язані з життям апостолів Петра і Павла “Як Бог з Петром парували людей” розповіла Вікторія Кошурба, “Про зозулю” - Мар'яна Корсей, “Про мандрики” - Олена Будз, вокальна група дівчат виконала пісню “Україночка”, дует Мар'яна Корсей та Ангеліна Сименюк проспівали жартівливу пісню “Чи не той то Омелько”, танцювальні колективи “Пролісок” і “Сонечко” потішили глядачів своїми танцями ”Український вітальний”, “Гуцулка”.

Усім було цікаво дізнатися, що в давнину саме в цей день починалися жнива. Звідси й походить народне вірування про те, що справа Святого Петра - «жито зажинати». До свята Петра і Павла наші предки готувались, як до великої події: білили хати, прикрашали рушниками стіни, впорядковували подвір’я.

Вранціусі йшли до церкви, а повернувшись, розговлялися мандриками. Така оригінальна назва, за народними тлумаченнями, походить від слова “мандри”, оскільки Петро й Павло багато мандрували світом та живилися мандриками. Мандрики - пампушки з пшеничного тіста, яєць і сиру. Тож і учасники нашого дійства самі пригостилисямандриками та почастували у залі всіх присутніх.

Піснею “Щиробажаю” (сл. О.Качур, муз. І.Батюк) у виконанні всіх учасників заходу завершилося свято. А глядачі ще довго дякували артистам-аматорамта організаторам - працівникам будинку культури - за проведений захід.

                                  Октавіан ВЕРСТЮК,

                                  художній керівник будинку

                                  культури села Драчинці