ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ У ДРАЧИНЦЯХ

 

8 травня з нагоди Дня пам’яті та примирення на майдані села Драчинці Кіцманського району біля пам’ятника загиблим героям-односельчанам, які віддали своє життя за волю і незалежність України, відбувся урочистий захід «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Сільський голова К. Прокопець, заступник директора з виховної роботи Драчинського ЗНЗ -1-3 ступенів Г. Колесник та директор сільського будинку культури О. Верстюк у своїх виступах зазначили, що сьогодні ми по-новому сприймаємо слова про патріотизм та самопожертву в ім’я миру на землі.

До заходу долучилися жителі села, учнівська молодь. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя пам’ятника присутні вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Для всіх охочих у місцевому будинку культури відбувся показ фільму про грізні воєнні роки «Між Сталіним та Гітлером».

***

9 травня, з нагоди 70-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні, у селі Драчинці на майдані біля Меморіалу загиблим героям-односельчанам о 10.00 відбувся урочистий мітинг за участю ветеранів Другої світової, учасників АТО, громадськості села, представників органів місцевого самоврядування.

Під час мітингу виступив сільський голова К. Прокопець, який щиро дякував ветеранам війни та учасникам АТО за їхні подвиги. На мітингу також виступали ветеран Другої світової війни Василь Вершигора, учасник АТО Мирослав Павлюк, голова місцевої Спілки ветеранів - син солдата, який не повернувся з війни, - Тодор Кошурба та учениці місцевої школи Ірина Чорней і Юлія Савчук. Після цього школярі зі словами вдячності вручили присутнім ветеранам та учасникам АТО букети квітів.

Мар’яна Курчак та Валентина Прокопець під удари метроному зачитали списки тих воїнів-односельчан, які не повернулися з війни. Ведучі заходу Октавіан Верстюк та Мар’яна Кушнір після хвилини мовчання запросили покласти вінки та квіти до підніжжя пам’ятника.

Для ветеранів звучали вірші у виконанні учасників вітальної групи, а декілька чудових пісень присутнім подарували Вікторія Піц та учасники народного аматорського чоловічого хору “Буковинці”.

Отець Василь, настоятель Свято-Михайлівської церкви, у супроводі чоловічого хору здійснив спільний молебень за загиблими на війні.