“ВЕРБА Б'Є, НЕ Я Б'Ю, ЗА ТИЖДЕНЬ ВЕЛИКДЕНЬ”

 

“Верба б'є, не я б'ю, за тиждень Великдень”, так називався пізнавально-розважальний масовий захід, який відбувся 5 квітня у будинку культури села Драчинці Кіцманського району. Його підготували та провели працівники закладу культури за активної участі аматорських дитячих колективів села.

Перед початком заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за волю і незалежність України. Глядачів з Вербною неділею та наступаючим святом Світлого Христова Воскресіння привітав директор будинку культури Октавіан Верстюк. Ведучі заходу – Катерина Піць та Анастасія Колесник коротко розповіли історію виникнення цього свята.

Учасники дійства радо зустрічали Весну у виконанні Марини Нявчук, яка привітавши зі святом громаду, завела перший хоровод. А хлопчик Вістунець (Ростислав Браткевич) приніс радісну звістку про Вербну неділю та легенько бив вербовою гілочкою учасників свята зі словами:

Верба б’є, не я б’ю,

За тиждень – Великдень!

Уже недалечко

Червоне яєчко.

Лоза б’є, не я б’ю,

За тиждень – Великдень!

Будь здоровий, як вода,

І багатий, як земля.

Після його слів учасники пішли в зал до глядачів та й самі били їх вербовою гілочкою, повторюючи слова Вістунця. Вірші про весну, Вербну неділю, Великдень прозвучали у виконанні Вікторії Кошурби, Анастасії Верстюк та учасників вітальної групи. Ігри “Вербовая гілочка” та “Вербич”, різноманітні конкурси, вікторини щиро потішили малечу. Глядачі дякували організаторам та учасникам за цікавий масовий захід , вітали один одного зі святом і робили фото на згадку.