Юрій Федькович і театр

 

14 серпня 2014 року в будинку культури села Драчинці Кіцманського району відбувся масовий захід « Юрій Федькович і театр», присвячений 180 - річниці від дня народження Буковинського Соловія та 10-ї річниці присвоєння почесного звання «народний аматорський» театральному колективу Драчинецького будинку культури. Перед початком заходу хвилиною мовчання учасники та глядачі вшанували пам’ять героїв, які загинули за волю і незалежність України.

Твори Юрія Федьковича займали й продовжують займати чільне місце у репертуарі професійних та аматорських театральних колективів. Одним з них є театральний колектив будинку культури села Драчинці, який неодноразово звертався до творчості геніального буковинського митця.

            В.о. директора учбово-методичного центру культури Буковини Іван Васильович Пілат, начальник відділу культури, національностей та релігій Кіцманської райдержадміністрації Оксана Дмитрівна Тощук та сільський голова Корниль Сільвестрович Прокопець привітали ювілярів та вручили їм почесні грамоти. Актори-аматори, у свою чергу, порадували глядача уривками з вистав за творами Юрія Федьковича «Дністрові кручі», «Запечатаний двірник» та «Як козам роги виправляють», а на завершення заходу продемонстрували відеофільм Чернівецької студії телебачення «Дністрові кручі», який був знятий у 2004 році на основі вистави народного аматорського театру будинку культури села Драчинці.