«Ой на Івана, ой на Купала»

«Ой на Івана, ой на Купала»У Драчинецькому будинку культури відбулося свято «Ой на Івана, ой на Купала», підготовлене на проведене працівниками будинку культури (Директор будинку культури – О. П. Верстюк , художній керівник – О. О. Верстюк).

Заплету віночок , заплету шовковий,

 На щастя , на долю , на чорнії брови.

 Ой пущу віночок на биструю воду

 На щастя , на долю , на милого вроду.

 Ой полинь віночку прудко за водою,

 На щастя , на долю милого зі мною.

 Івана Купала ‒ традиційне українське свято. Ще здавна Купала вважають святом молоді, святом кохання. Існує повір’я, що на Івана Купала здійснюються будь-які бажання. Саме тому це свято особливо полюбляють дівчата. Для них одна з найулюбленіших розваг на Купала ‒ плетіння вінків. Така справа не лише дозволяє насолодитися привабами природи, але й поспівати пісень, помріяти про кохання і навіть передбачити майбутнє…

«Ой на Івана, ой на Купала»

Так і драчинецькі дівчата – учасниці зразкового аматорського танцювального колективу «Драчинецький сувенір» (керівник - Ніна Верстюк), готуючись до святкування Івана Купала, дбайливо та уважно підбирали квіти, аби прикрасити свій вінок.

 Пускання дівчатами вінків на воду стало зачаровуючим дійством. За народним повір’ям, якщо вінок пливе добре, то дівчина скоро вийде заміж, якщо він крутиться на місці, то ще дівуватиме, а як потоне – заміж не вийде взагалі. Якщо ж вінок відпливає далеко й приставає до іншого берега, то дівчина заміж піде далеко від своєї домівки.Приємно, що деякі вінки попливли добре,інші зосталися на місці. Але, на щастя, жоден не потонув! Отож, дівчата, вітаємо Вас! І майте на увазі, що народнамудрість ніколи не помиляються!!! 

 Зі святом!