Храмове свято у Берегометі – це спільне свято, свято тих, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди у селі з особливим колоритом, традиціями й славною українською історією. Аби зберегти ці славні звичаї і традиції, примножити здобутки рідного села на радість дітям та онукам за доброю традицією недільного дня, 23 травня вся Неполоковецька територіальна громада та численні гості з 11 регіонів України весело відсвяткували подвійне свято. Свято храмове, на яке традиційно вже 10 років поспіль за ініціативи нашого земляка, народного депутата України VIII скликання Максима Заремського відбувається фестиваль спорту та сімейного дозвілля «Beregomet Open Sport Festival».
У змаганнях взяло участь понад 150 спортсменів. Цьогоріч у зв’язку із карантинними обмеженнями у програмі фестивалю - армреслінг. Але й надалі основною метою фестивалю залишається популяризація спорту, здорового та активного способу життя.
О 12:30 відбулося урочисте відкриття свята та фестивалю вокально-хореографічною композицією «Українське село», яку виконали хореографічні колективи закладів культури громади, балетмейстери-постановники - Ірина Киюк (завідувачка відділу основної діяльності центру традиційної культури селища Неполоківці) та Марина Верстюк (художній керівник центру культурних послуг Неполоковецької селищної ради), соліст - Іван Петрусяк. Здавна гостей в Україні зустрічають хлібом і сіллю. Так і цього разу святковим короваєм привітали берегометці почесних гостей - заслуженого майстра спорту України Рустама Бабаєва та українського армрестлера, діючого чемпіона світу з армспорту на ліву руку у ваговій категорії до 70 кг, майстра спорту міжнародного класу, заслуженого майстра спорту України Олега Жоху.
Від імені Неполоковецької сільської ради, її виконавчого комітету та від себе особисто зі святом громаду привітав голова громади Григорій Храпко: «Щасливий розділити разом з вами радість свята, бо знаю, що такі теплі зустрічі дарують силу та наснагу працювати і жити. Переконаний, що ідучи дорогою випробувань, перед кожною людиною стоїть завдання – не розгубити людського, не втратити життєвих орієнтирів, не відірватися від землі, від того краю, де ти народився і зріс. Зичу вам міцного здоров’я, щастя та родинного затишку.» У своєму вітальному слові народний депутат України Максим Заремський бажав усім миру, міцного здоров’я, родинного щастя і здійснення найзаповітніших мрій на благо територіальної громади та рідної України, а ще - рясних врожаїв на хлібних нивах та у садах, гарного приросту у господарствах. Право підняти Державний Прапор України було надано чемпіону світу з армреслінгу 2016 року Ігорю Тодорюку.
Після урочистої частини та привітань розпочалася концертна програма «Мистецтво єднає громаду» за участю художніх аматорських колективів клубних закладів Неполоковецької територіальної громади та запрошених гостей з сіл Шипинці (Кіцманська ТГ) та Драчинці (Мамаївська ТГ).
Ведучі свята - Сільва Заремська, директорка Центру культурних послуг Неполоковецької селищної ради та Іван Петрусяк, спеціаліст І категорії з питань культури Неполоковецької селищної ради представляли і запрошували на сцену аматорські колективи Центру культурних послуг Неполоковецької селищної ради: вокальний гурт «Лілея», який виконав українські народні пісні «Зелене жито», «Василина» та «Горох зеленіє», дитячу вітально-обрядову групу, яка виконала пісню «Україна». Учасниця гуртка виконавців естрадного співу Іванка Купчанковиконала пісні «Україна - це ти», «Спать мені не хочеться». Аматори Вадим Лакуста та Світлана Загарія народного дому села Реваківці (завідувачка – Галина Рошко) потішили присутніх піснями «Червона Рута», «Одна калина», «Ой, чорна я си, чорна». Жіноча вокальна група звеселила храмовими коломийками. Танець «Ми українці» виконали Анастасія Сиротюк та Анастасія Полонська.
До святкової програми також долучився народний аматорський хор будинку культури села Оршівці (керівник – Аліна Руснак, акомпаніатор – Раїса Ткач). У його виконанні прозвучали твори «Моя ти земле», «Виспівує соловейко», «Ой, за мостом, мостом».Родзинкою виступу митців з села Оршівці були інструментальні твори «Myheartwillgoon» - Софія Семанюкта«Одинокий пастух» - ансамбль сопілкарів «Водограй».Пісню WhinteyHouston«Runtoyou» виконала переможниця обласного конкурсу «Рідна пісня» - 2021» Аліна Шевчук.
Своєрідним доповненням до концертної програми стали виступи аматорів молодіжного центру села П’ядиківці (завідувачка – Наталія Шкварчук) - хореографічного колективу «Квіти Буковини» танці «Голубок» та «Ритми Іспанії». Вірш Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина?...» продекламувала учасниця гуртка виконавців художнього слова молодіжного центру села П’ядиківці Віолетта Коцик.Вірш Ліни Костенко «Крила»виконав переможець місцевого конкурсу читців-декламаторів ім. Т. Г. Шевченка «Хвилююче слово Пророка» Андрій Комарницький.
Глибоко зачарувалаАсоль Сідоровавіршем Віктора Геращенка «Моє село» учасниця гуртка виконавців художнього слова Центру традиційної культури селища Неполоківці, керівник – Ірина Киюк.Вона подарувала пісню «Квітка Розмарія». Пісню «Це моя Україна»виконалаАнгеліна Новицька. Додали глядачам гарного настрою РоманВіксіч, продекламувавши гумореску «Геніальний кум»таУляна Віксіч (завідувачка відділу культурно-освітньої роботи та організації дозвілля Центру традиційної культури селища Неполоківці). У її виконанні прозвучала гумореска «Змагання».
Для місцевих жителів День села — одне з найулюбленіших свят, адже це можливість бодай на декілька годин відволіктися від домашніх клопотів, поспілкуватися з односельцями, поділитися враженнями. А від виступу запрошених гостей враження були ще й які. До нас на свято завітали вокально-інструментальні ансамблі «Яворова сопілочка»та«Шипинецький водограй» будинку культури села Шипинці Кіцманської міської територіальної громади (керівники – Інна та Валентин Григоряки).
Не змовкали оплески під час виступу аматорів будинку культури села Драчинці - студії народного та сучасного танцю «Сонечко», супутника зразкового аматорського колективу народного танцю «Драчинецький сувенір» (керівник – Ніна Верстюк). Пісні «Усмішка матусі» виконала найменша учасниця свята Софія Антоняк, «Буковина-Чернівці» - Вікторія Піц, «Таночки» - Крістіна Ткачук, «Ой цвіти калино» - Наталія Жара. Свої декламаторські здібності продемонструвала Світлана Наумик. Твори «Материнська любов»виконав Олександр Костецький,«Покохай мене» - Григорій Мельник.Український народний танець «Гуцулка» виконав зразковий аматорський колектив народного танцю «Драчинецький сувенір» (керівник – Ніна Верстюк).
Після закінчення концертної програми свято продовжилося запальною дискотекою під живу музику. Працювали дитячі атракціони: гірки, батути, машинки. Тож нехай і надалі процвітає наше село. Народжуються і підростають діти, спокійно і захищено почуваються люди похилого віку. А ми, жителі села, будемо робити все від нас залежне, аби наше село жило і розвивалося.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/kitsmanshchina/5276-selo-berehomet-nad-prutom-rozkvitlo.html#sigProGalleria58da3fa5eb