Кожної третьої неділі травня у нашій державі вшановують пам’ять мільйонів людей, яких жорстокий тоталітарний режим без суду і слідства визнав винними у тому, що вони українці , що люблять свою землю та вміють на ній працювати. Усі ці люди тоді стали «ворогами народу», «неблагонадійними»...
Мітинг - реквієм пам’яті жертв політичних репресій відбувся минулої неділі в с. Драчинцях біля меморіалу героям – односельчанам, які загинули за незалежність України. На ці урочистості зібралися всі небайдужі, щоб вшанувати пам’ять не тільки своїх земляків, але й усіх українців, які загинули у ті страшні роки. Розповісти про криваві події ведуча заходу Вікторія Піц запросила вчителя історії О. Сливку, дослідника українського визвольного руху Д. Проданика та сільського голову К. Прокопця. На мітингу з щирим словом до усіх присутніх звернувся й перший заступник голови Кіцманської райдержадміністрації В. Ю. Рудько. Села Драчинці та Нові Драчинці здавна славилися своїми патріотично налаштованими мешканцями, борцями за волю й незалежність України. Одним із таких борців був Євген Купчанко, 100–річчя від дня народження якого краяни відзначали 17 квітня. Свого часу він був першим українським директором школи у рідному селі. З приходом на нашу землю московських окупантів , Євген включається у збройну боротьбу за Самостійну Соборну Українську державу, стає провідником ОУН і під псевдонімом «Аскольд» веде цілеспрямовану боротьбу з гаслом «Здобудеш Самостійну Українську державу або загинеш у боротьбі за неї !»
Емоційним був виступ племінниці Євгена Купчанка О. С. Гасяк, яка зі своєю родиною також пережила страхіття сталінських репресій. За визначні заслуги у національній визвольній боротьбі, утвердженні й розбудові української держави Всеукраїнське товариство політв’язнів та репресованих (голова - Ірина Войцехівська) нагородило О. С. Гасяк почесною відзнакою «Хрест Слави». Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв політичних репресій та усіх загиблих за волю і незалежність України. У заході, який підготували і провели працівники будинку культури й місцевої школи за участю громадських організацій, взяли участь народний аматорський чоловічий хор «Буковинці», жіночий фольклорний гурт «Берегиня», а також вихованці гуртка художнього слова. На закінчення мітингу священик Свято-Михайлівської церкви отець Василь у супроводі хору відслужив громадську панахиду, після якої родичів загиблих односельчан та всіх присутніх було запрошено на поминальний обід.