Мешканці Драчинців вшановують Великого Кобзаря

 

 

МЕШКАНЦІ ДРАЧИНЦІВ ВШАНОВУВУЮТЬ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯУрочисто відзначили у селі Драчинці Кіцманського району 200-ту річницю від дня народження письменника, художника, гуманіста Т. Г. Шевченка.

9 березня 2014 року відбувся літературно - мистецький вечір «Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря», який підготували та провели працівники будинку культури та сільської бібліотеки. На вечорі звучали вірші та проза у виконанні читців-декламаторів й учасників театрального колективу, демонструвалися відеофільми про життя і творчість Т.Г. Шевченка, була організована книжкова виставка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Привітали усіх присутніх з цією знаменною датою директор сільського будинку культури Октавіан Верстюк та завідувач сільською бібліотекою М. Чорней.

10 березня відбувся урочистий масовий захід «Ти правди й вольності Пророк», який також організували працівники культури села за допомогою творчого колективу Драчинського ЗНЗ І-ІІІ ступенів (директор - М. Незнайко), ради ветеранів села (голова ради - Т. Кошурба) та сільського голови Корниля Прокопця. Про велику шану до Тараса Шевченка говорили у своїх виступах мешканка села Марія Крушельницька - Угренчук, учениці 9 класу Мар’яна Курчак та Олександра Гасяк. Учасники заходу виконували невмирущі Шевченкові твори: «Садок вишневий коло хати» , «Сон» , «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думка», «Тече вода із-за гаю» та ін. Піднесено й урочисто прозвучала лемківська народна пісня «Пливе кача» у виконанні народного аматорського чоловічого хору «Буковинці» (керівник - Юрій Чорней) та пісні на твори Великого Кобзаря «За байраком байрак»,»Бандуристе орле сизий»(соліст – Юрій Чорней). Під час заходу було зорганізовано й книжкову виставку та виставку декоративно-ужиткового мистецтва. Окремо варто відзначити виставку дитячого малюнка під назвою «Творчість Великого Кобзаря очима юних художників».

По завершенні урочистої частини, дійство перенеслося на сільський майдан , де живі квіти лягли до підніжжя пам’ятника Т.Г.Шевченку. Священик Свято-Михайлівської церкви отець Василь у супроводі чоловічого хору відслужив громадську панахиду.

МЕШКАНЦІ ДРАЧИНЦІВ ВШАНОВУВУЮТЬ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

А 14 березня відбувся районний конкурс читців-декламаторів «Ти правди й вольності Пророк», присвячений пам’яті генія українського народу. Окрасою заходу став виступ народного аматорського театру СБК з інсценізацією «Поговоримо з тобою, Тарасе, крізь віки». Конкурс проходив у двох вікових категоріях. Учасники декламували вірші поета на одному подиху, вкладаючи всю душу й любов до геніального Шевченкового слова. У молодшій віковій категорії цьогорічними переможцями стали Анна Прокопець (І місце), Марія Жара (ІІ місце) та Вадим Аврам (ІІІ місце), у старшій віковій категорії – Вікторія Піц (І місце), Альона Мойсюк (ІІ місце), Мар'яна Кушнір та Микола Савчук (ІІІ місце). Було підведено й підсумки конкурсу дитячого малюнка. Його переможцями стали Діана Маковей, Олена Будз та Іванка Аврам. Усі вони нагороджені дипломами та цінними подарунками.

МЕШКАНЦІ ДРАЧИНЦІВ ВШАНОВУВУЮТЬ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ