День соборності України відзначили у Драчинцях

 

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ ВІДЗНАЧАЛИ У ДРАЧИНЦЯХ               У рамках відзначення Дня Соборності України 22 січня у селі Драчинці Кіцманського району відбувся урочистий захід «Велична і свята моя, ти, Україно», який підготували та провели творчі працівники сільського будинку культури. Дійство відбулося за участю аматорських колективів, учнів та викладачів Драчинецького ЗНЗ І-ІІІ ступенів.

            «…22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну Державу. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України», ― цими словами розпочав свій виступ сільський голова Корнил Прокопець. Після щирих і зворушливих слів ведучої: «Віримо, що територіальна цілісність України, скраплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною» відбулося покладання квітів до погруддя Т.Г.Шевченка та до меморіалу загиблим односельчанам .

          «Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Так, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення українства, враховуючи об'єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього процесу, постала єдина соборна Українська держава», - з такою промовою виступила викладач історії та правознавства Оксана Потічко.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ ВІДЗНАЧАЛИ У ДРАЧИНЦЯХ

        Учасники танцювальних колективів будинку культури «Драчинецький сувенір» та «Сонечко» виконали українські народні танці, а справжній зимовий настрій створили маленькі колядники. Вокалісти Вікторія Піц, Світлана Попович та Ірина Колесник зачарували усіх присутніх піснями про Україну. Зворушливо прозвучав вірш В.Симоненка «Україно, п'ю твої зіниці» у виконанні Мар’яна Лунгул. Юні козачата (вітальна група будинку культури) присягали «На вірність Україні та українському народу».

           З нагоди 95-річниці Соборності України у шкільній та сільській бібліотеках були відкриті книжкові виставки «Єдина моя, Україно» , «Ти одна і неподільна, Україно, моя вільна», а також виставка декоративно-ужиткового мистецтва.