Урочистості на Кіцманщині

1541179522 dsc 02943 листопада 1918 року у Чернівцях відбулися народні збори, які проголосили возз’єднання Північної Буковини із Західноукраїнською Республікою. Також, саме в листопаді своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери. Тож з нагоди двох вагомих для суспільства дат у Кіцманському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості, присвячені 100–річчю Буковинського віча та дня працівника соціальної сфери. Вони розпочалися молебнем за участі керівників релігійних громад міста та виконанням Державного Гімну України. До пам’ятного хреста борцям за волю України та пам’ятника Тарасу Шевченку учасники поклали квіти.

На урочистостях був присутній голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук, який нагородив ювілейними відзнаками «100 років Буковинському віче» низку громадських діячів та патріотів Кіцманщини.

Привітав кіцманчан зі святом народний депутат України Іван Рибак. З нагоди 100-річчя Буковинського віча та професійного свята працівників соціальної сфери звернулися до присутніх і нагородили спільними грамотами т.в.о. голови Кіцманської районної державної адміністрації Юрій Косар та голова районної ради Петро Лумей. На заході виступив міський голова Кіцманської ОТГ Сергій Булега, який також вручив грамоти містянам.

Протягом заходу на екрані демонструвалися світлини історичних документів та видатних особистостей нашого краю, які відіграли важливу роль у Буковинському віче. Настрої, які панували на Буковині у момент віча відтворили учасники народного аматорського театру фольклору «Кіцманчани» (керівник - Марія Карпова).

На завершення увесь зал разом з народним аматорським хором Кіцманського районного будинку народної творчості та дозвілля (керівник - Денис Рудяк, акомпаніатор - Євген Ткачук) у «Молитві за Україну»звернулися до Господа з проханням миру та процвітання нашій державі.