На березі річки Прут в с.Дубівці, в ніч з 6 на 7 липня, відзначили свято Івана Купала за конкурсно-народознавчою програмою «Ой на Івана, ой на Купала». Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, – свято молоді – Купайло. Існує повір'я, що на Івана Купала здійснюються будь-які бажання. Наші предки святкували Івана Купала увечері, вночі і в самий день Купала.
Головні персонажі свята - Купала та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Ці дві дійові особи обираються, відповідно, хлопцями й дівчатами, або виготовляються як опудала. Поєднання чоловічої і жіночої стихій породжує життя, яке на святі символізує гілка верби - Купайлиця. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь. Він має горіти цілу ніч - від заходу Сонця-Ярила до сходу Купала.
У надвечір'я дівчата гадають на судженого - кидають у воду свої вінки, а хлопці повинні їх дістати. Вінок - це символ щастя та одруження. Чий вінок хлопець дістане, того й дівчина повинна поцілувати і мусить бути з ним у парі на це свято. У цей час дуже сильна енергетика, небо відкрите для прохань. Кожного року організатори свята - працівники Будинку культури села Драчинці - стараються зберегти традиції далекого минулого.
6 липня було розпочато святкування Івана Купала на лівому березі Прута. Майстер-клас з плетіння купальського вінка провела Ніна Верстюк, керівник зразкового колективу народного танцю "Драчинецький сувенір”. Долучитися до плетіння віночків могли усі охочі, а головними учасниками дійства були діти та молодь – учасники аматорських колективів будинку культури села Драчинці віком від 5 до 25 років. Кількість учасників близько 50 осіб. На святі були присутні гості з Івано-Франківська - наші друзі по чемпіонату КВН "КАВАЛЄРКА" - Ростислав, Владислав і Тарас . А вже після опівночі (перші хвилини 7 липня), діти мали змогу згадати забуті часом звичаї та спробували відродити винятково купальські традиції, співали пісні, танцювали народні танки, забавлялися конкурсами та іграми. Проходила також фотосесія у національному одязі (фото -Тарас Баюрак), проводилися зйомки кліпу "Купальська ніч” (відео - Аврам Роман), а купальські історії розповідали усі бажаючі учасники заходу. На закінчення свята присутні пускали на воду свої сплетенні віночки. З давніх-давен дівчата плели їх та пускали на воду, що за повір’ям наших предків означало пошук коханого. Святковий захід відбувся у позитивній та загадковій атмосфері стародавнього купальського свята.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/kitsmanshchina/3038-svyato-ivana-kupala-v-s-dubivtsi.html#sigProGalleria6b52d4b5c9