«Велична i свята, моя ти Україно!»

  «Велична i свята, моя ти Україно!»До Дня Соборності України у Драчинцях на Кіцманщині відбувся захід з «Велична i свята, моя ти Україно!» Урочистості розпочалися внесенням Державного Прапора України та виконанням гімну. Відтак ведучі святкового дійства Світлана Попович та Антон Єлісін запросили до вітального слова сільського голову Корниля Прокопця, який під час свого виступу оголосив хвилину мовчання у пам'ять про героїв, якi загинули за волю i незалежність нашої держави.

 Опісля слово мала вчитель історії Драчинського ЗНЗ І-ІІІ ступенів Ганна Чорней , яка відзначила, що Акт злуки був детермінований історично та спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу: “ Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель”.

 У святковій програмі звучали пiснi у виконанні Вікторії Піц, вірші декламували читці- Антон Єлісін, Iрина Нявчук та учасники вітальної групи місцевого будинку культури. Танцювальні колективи «Драчинецький сувенір» (керівник - Ніна Верстюк), «Пролісок»( керівник - Октавіан Верстюк) , «Сонечко-1» та «Сонечко-2» ( керівники - Ніна Верстюк та Октавіан Верстюк (молодший) виконали низку українських народних танців «Веселі гуцулята», «Веселунки», «Чобіточки» та «Стрибунці», а народний аматорський чоловічий хор «Буковинці»(керівник - Юрій Чорней) вітав присутніх різдвяними колядками. Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.

 Того ж дня народний аматорський чоловічий хор «Буковинці» взяв участь у фестивалі різдвяних колядок «Різдво у сім’ї - мир на землі» у селі Мамаївці, зразковий танцювальний колектив «Драчинецький сувенір» успішно виступив з хореографічними композиціями «Веселі гуцулята» та «Смерека» у концертній програмі районного урочистого заходу з нагоди 99 –ї річниці Соборності України в Кіцмані.

 

Октавіан ВЕРСТЮК,

художній керівник БК с. Драчинців

Кіцманського району