"Ой на Івана, ой на Купала" - 2017

У Дубівцях на березі річки Прут в ніч з 6 на 7 липня відзначили свято Івана Купала конкурсно-народознавчою програмою «Ой на Івана, ой на Купала».

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, це свято молоді – Купайло. Існує повір'я, що на Івана Купала здійснюються будь-які бажання. Вважається, що у цей час дуже сильна енергетика, небо відкрите для прохань. Кожного року організатори свята-працівники будинку культури села Драчинці намагаються зберегти традиції далекого минулого.

6 липня було розпочато святкування Івана Купала на лівому березі Прута. Майстер-клас із плетіння купальського вінка провела Ніна Верстюк, керівник Зразкового танцювального колективу “Драчинецький сувенір”. Долучитися до плетіння віночків могли усі охочі, а головними учасниками дійства стали діти та молодь, учасники аматорських колективів будинку культури села Драчинці віком від 5 до 25 років, загальна кількість учасників становила близько 50 осіб. Уже 7 липня всі присутні мали змогу згадати маловідані звичаї та спробували відродити їх. Цього ж дня відбулась фотосесія у національному одязі (фото - Октавіан Верстюк(молодший)), проводилися зйомки кліпу “Купальська ніч”(відео - Аврам Роман), а купальські історії розповідали усі бажаючі учасники заходу.

На закінчення свята учасники пускали на воду свої сплетенні віночки. Адже з давніх-давен дівчата плели вінки та пускали їх на воду, що за повір’ям наших предків означало пошук коханого. Святковий захід відбувся у загадковій атмосфері стародавнього купальського свята.