«Соборна і єдина Україна моя вільна»

День Соборності України увійшов до національного календаря, як велике державне свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної Республіки.

20 січня на майдані села Драчинці Кіцманського району біля меморіалу героям–односельчанам, які загинули за волю і незалежність України, відбулися урочистості з нагоди дня Соборності України за участю працівників установ та організацій, жителів села та шкільної молоді.

Голова села Корниль Прокопець у своєму виступі зазначив, що ті історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Він також оголосив хвилину мовчання у пам'ять про героїв, які загинули за волю і незалежність України. Священик Свято-Михайлівської церкви села Драчинці отець Василь наголосив , що день Соборності збігається з періодом новорічно-різдвяних свят. Утвердження єдності народу в соборній державі, чуття великої родини, як у далекому 1919, так і сьогодні завжди було і є чудом оновлення.

У заключному слові Корниль Прокопець ще раз наголосив, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної та демократичної України.