«Боже скло»

 18 грудня розпочала свою роботу Студія розвитку творчих здібностей дітей «Цвіт Буковини», що діє у Народному домі села Стрілецький Кут Кіцманського району. Вихованці студії будуть вивчати малюнок, композицію та основи дизайну.

Переддень свята Святого Миколая - чудова нагода власноруч створити ікону в техніці, що зародилася на Буковині в середині ХІХ століття. У студії

відбувся майстер-клас під назвою «Боже скло». Колядки та щедрівки, які з вихованцями вивчає керівник Галина Якович, налаштували їх до плідної й творчої роботи. За допомогою художника-дизайнера Любомири Зайцевої учні місцевої школи зробили свої перші спроби у цьому давньому виді народного мистецтва. Технологія виконання ікони на склі не дуже складна, але є в ній та непідробна магія казки, задзеркалля живописних прийомів, декорування золотистою і сріблястою фольгою, квітами, а найбільше - радість зустрічі зі своїм творінням.

Діти із задоволенням вибирали зразки давніх образів та відтворювали їх у кольорах. На склі вони малювали Богородицю, Святу Катерину, Святого Миколая, Святого Юрія, янголів, традиційні символи Різдва Христового.