Купала на Пруті

 

На березі річки Прут у селі Дубівці у ніч з 6 на 7 липня вирувало свято Івана Купала з конкурсно-народознавчою програмою «Ой на Івана, ой на Купала».

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, – свято молоді – Купайло. Кожного року його організатори працівники будинку культури села Драчинці - стараються відродити традиції далекого минулого.

Цього у ніч святкування розпочинаютьсяна лівому березі Прута. Співали пісні, танцювали, забавлялися конкурсами та іграми. А уже після опівночі діти мали змогу згадати забуті часом звичаї та спробували відродити винятково купальські традиції. Незважаючи на природні умови, святкування все-ж відбулося. 

Майстер-клас з плетіння купальського вінка провела Ніна Верстюк керівник зразкового танцювального колективу “Драчинецький сувенір”. Долучитися до плетіння віночків могли усі охочі. А головними учасниками дійства були діти та молодь - учасники аматорських колективів будинку культури села Драчинці віком від 5 до 20 років. Таких майже 40 осіб.

На закінчення свята учасники пускали на воду свої сплетені віночки.