«Від побаченого душа наповнилася гордістю за те,
що такі майстри є на Буковині і в Кіцмані, зокрема...»
З книги відгуків
Виставка «Кіцманська сорочка», що діяла з 27 липня до 9 вересня цього року в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського, що у Коломиї, привернула увагу багатьох шанувальників української вишивки.
На виставці були представлені роботи Дарії Стасюк та Діани Новак, членів Національної спілки художників України, народних майстринь художньої вишивки та прикрас з бісеру, а також роботи з колекції Миколи Шкрібляка, відомого збирача старожитностей, модельєр-дизайнера, заслуженого діяча мистецтв України, директора учбово-методичного центру культури Буковини.
Як зазначила Оксана Ясінська, завідувачка науково-освітнього відділу НМНМГіП імені Й. Кобринського, «краса буковинських сорочок, вишитих на домотканому полотні та льоні нитками й бісером різними техніками (лічильна гладь, хрестик, мережки, «солов’їні вічка», «курячий брід»…), полонила коломиян, які прийшли на урочисте відкриття виставки».
Відвідувачі музею змогли побачити. як змінювався традиційний жіночий та чоловічий одяг кіцманчан упродовж останніх 120 років, помилуватися вишивкою та гідно оцінити роботу майстрів української вишивки від давніх часів і до сьогодні:
«Дякуємо за чудову виставку. Ці сорочки викликають захват, вони надзвичайні. Ми пишаємося тим, що причетні до глибокої української культури і хочемо вірити, що ця традиція матиме продовження і розвиток, і що на ній зростатимуть наші діти...» (Ірина та Ярина Мамчури (Київ), Наталка Мочернюк).
«Спасибо большое за работы. Все прекрасно. Я сама вышиваю, могу оценить высокий профессионализм». (Ковтун И.В.)
«Як безмежний Всесвіт, так безмежна вишивка, неповторна та чарівна, як веселка у Бога. Який талановитий народ! Дякую організаторам виставки за вишуканий смак у донесенні цієї краси! (Викладач училища мистецтв ім. С.Воробкевича Ткачук Єлизавета).
«Это настоящее искусство, очаровывает, вызывает радость и гордость за людское бытие». (Туристи з Києва)
«Дякую за хвилини естетичної насолоди та радості, неповторне спілкування з народною українською вишивкою». (Володимир Запорожець).
Основу експозиції виставки «Кіцманська сорочка» склали 300 експонатів, які були виставлені в чотирьох оглядових залах. Подібної виставки, на якій були б представлені народні строї лише одного району, ще не було. Залишається сподіватися, що в недалекому майбутньому світ побачать і «Заставнівська сорочка», і «Вижницька сорочка», і багато інших.