Пам’ятаємо і шануємо героїв

a72deb 224ffd68d2c8452882c1dd4a0c40d0ad mv2До Дня пам’яті захисників України у місті вшанували усіх загиблих військовослужбовців з Хотинщини, які полягли під час війні на сході нашої держави. У міському парку біля пам’ятного хреста Героям Хотинщини, які загинули у боротьбі за Незалежність України, мирне небо над нашими головами, зібралися рідні загиблих бійців, учасники бойових дій, представники міської влади та колективів установ і організацій.

«Війна увірвалася у наше життя з шаленою швидкістю. Нестерпно боляче було хоронити хлопців-захисників… Їх зустрічали на рідній землі та проводжали в останню путь сотні земляків із свічками та прапорами в руках, стоячи на колінах…

Війна на сході України, немов велика злоякісна пухлина, поглинає життєві сили українського народу, його кращих синів і дочок, залишає в серцях криваві рани. Це тисячі смертей та поранених військових і мирних жителів, великі руйнування, горе у багатьох родинах», – наголосила ведуча заходу «Пам’ятаємо і шануємо Героїв» Світлана Шалаєва.

Нічим не залікувати серця батьків, котрі втратили синів. Від такого душевного болю не винайшли ліки... Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Героїв з Хотинщини, які мужньо боронили рідну землю, віддали життя за краще майбутнє для своїх рідних, для кожного з нас - Юрія Кушніра, Олександра Боднарюка, Сергія Побережника, Олександра Коваля, В’ячеслава Пелехатого, Максима Доника, Олександра Гарбуза, Валерія Ротаря, Леоніда Дергача.

Від учасників бойових дій слово надали Олександру Наумову, капітану, офіцеру облікового-мобілізаційного відділення І відділу Дністровського районного територіального центру комплектування і соціальної підтримки.

«Про це важко говорити… Чи є більший біль, коли гинуть побратими, коли батьки втрачають своїх дітей? Маємо здобути перемогу, і повинні так жити, щоб численні смерті Героїв не були марними», – сказав Олександр Наумов.

Світлана Шалаєва від усієї громади висловила вдячність і глибоку шану батькам, котрі виростили таких мужніх синів, справжніх патріотів. Перший заступник Хотинського міського голови Данило Білецький зі словами подяки вручив квіти присутнім матерям Героїв Сергія Побережника – Олені Теофілівні, Юрія Кушніра – Вірі Радіонівні, Олександра Коваля – Світлані Миколаївні та Олександра Боднарюка – Ользі Іванівні. У заході також взяли участь сестра Леоніда Дергача Альона Валентинівна та батько Сергія Побережника Анатолій Пилипович.

Поминальну панахиду за полеглими захисниками з Хотинщини відслужив військовий капелан, учасник АТО, настоятель храму святих благовірних князів Бориса і Гліба м. Хотина Дмитро Шора. До підніжжя хреста поклали квіти і запалили лампадки.

Герої не вмирають. Вони завжди будуть у наших серцях!

Слава Україні! Героям слава!