Творча лабораторія театралів-аматорів Хотинщини

 

 28 березня 2014 року працівники методичного кабінету Хотинського районного будинку народної творчості та дозвілля провели семінар-практикум керівників аматорських театральних колективів клубних закладів культури Хотинського району на тему: «Основні методи роботи режисера на репетиції». У відкритті семінару взяв участь начальник відділу культури Хотинської районної державної адміністрації Юрій Марко.

Творча лабораторія театралів-аматорів Хотинщини

Аналізуючи творчу діяльність драматичних колективів закладів культури Хотинського району, провідний методист Світлана Шалаєва детально розповіла про історію створення цих колективів у 60-х, 70-х рр. минулого століття. Окремо зупинилася вона на історії створення театрального колективу районного будинку культури під керівництвом Євгенії Сєваєвої. Репертуар цього колективу надзвичайно різноманітний: вітчизняна класика, сучасна українська драматургія, п’єси зарубіжних авторів.

Перші постановки Євгенії Антонівни - «Звідки гріх» О. Петрашкевича, «Нерівний шлюб» О. Васильєва, «Ну і дітки» М. Зарудного, «Розплата за довір’ям» М. Савченка, «Солов’ї співають на весні» О. Корнієнка. Вершиною творчої діяльності трупи стала вистава А. Самотіної «Лебідонька», з якою аматори брали участь у республіканському огляді драматичних колективів.

Творча лабораторія театралів-аматорів Хотинщини

Зберегла й примножила існуючі традиції колективу, надала новий зміст й характер режисерським постановкам Леся Микитенко. Учасники дитячого  театру неодноразово займали призові місця у районних та обласних конкурсах-оглядах, а в 2009 році за вагомий внесок у розвиток багатонаціональної української культури, високий художній рівень та виконавську майстерність колективу було присвоєно звання «зразковий».

Відомим у районі та області був і драматичний колектив Керстенецького сільського будинку культури під керівництвом Світлани Проскурняк. Його створено у 1952 році. Творчий шлях аматорів не завжди був легким та, переборюючи труднощі, учасники формували свій власний стиль, беручи до репертуару різнохарактерні п’єси, зокрема «Безталанна», «Сватана», «Наталка -Полтавка», «Фараони», «Кайдашева сім’я», «На сьомому небі», «Дячиха», «Рим - 17,  до запитання». Нині колективом керує Валентина Гаврилян, яка працювала над постановками «Лісова пісня», «Жартівниці», «Назар Стодоля», «Титарівна» та іншими. Учасники театру неодноразово ставали переможцями районних та обласних конкурсів.

Високого виконавського рівня досягли аматори Білівецького сільського будинку культури під керівництвом Зінаїди Чуравіної. Добре відомі їхні постановки «Вовчиха», «Кайдашева сім’я», «Сватання на Гончарівці».

Творча лабораторія театралів-аматорів Хотинщини

 

Неодноразовим переможцем багатьох конкурсів був і драматичний колектив Данковецького сільського будинку культури  (керівники - Анатолій Амбросійчук та Антон Войцишин). Візитівкою цього колективу стала водевіль С. Васильченка «На перші гулі».

Надзвичайно пожвавилася робота драматичного колективу Ворничанського сільського клубу. Це пов’язано з призначенням на посаду керівника - Любові Жалоби. До репертуару увійшли авторські твори Любові Іванівни «На вечорниці», «Пристрасті по-гуцульські», «Новорічна феєрія», «Ой на Івана, тай на Купала».

Сьогодні великі надії покладаються на драматичні колективи клубних закладів культури сіл Ширівці, Гродівці, Чепоноси, Санківці, Колінківці, Каплівка, адже керівниками цих колективів стали випускники Чернівецького училища мистецтв ім. С. Воробкевича.

Завідувач сектору культурно-дозвіллєвої діяльності Любов Жалоба  провела практикум з пластики, ритміки, вправи на розслаблення, оволодіння технічною увагою, а також вправи на розвиток вестибулярного апарату актора та його голосову координацію. Під час практичних занять належна увага приділялася також етюдам сюжетного та емоційного розвитку. Такі вправи включали у себе єдність фізичної, ментальної та емоційної координації акторів.

На завершення семінару-практикуму присутні переглянули виставу за творами класиків української літератури та народного гумору «Вога» Вижницького народного аматорського театру під керівництвом Михайла Ковалюка. Вистава наглядно продемонструвала для присутніх високий рівень виконавської майстерності театралів-аматорів, до якого треба прагнути. Хотинчани ще довго спілкувалися з професіоналом своєї справи, талановитим режисером Михайлом Ковалюком, який відповідав на запитання, розповідав цікаві курйозні випадки з історії колективу та ділився досвідом своєї роботи.

Сподіваємося й надалі на тісну співпрацю працівників культури Хотинського та Вижницького районів.