В ОДНІЙ ВЕЛИКІЙ УКРАЇНІ

19-соборность22 січня у будинку учнівської молоді м. Хотина відбулися урочистості з нагоди 100-річчя Акту Злуки УНР та ЗУНР – Дня Соборності України та 100-річчя Хотинського повстання. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР – важлива віха для українського державотворення, це національне свято Самостійної та Соборної української Державності. Про події, що передували підписанню Акту Злуки глядачі дізналися з тематичного відеосюжету.

Саме у ці січневі дні століття тому жителі Хотинського повіту підняли повстання проти румунських окупантів. Про ті вікопомні події далекого 1919 року розповіли ведучі заходу Світлана Шалаєва та Любов Жалоба.

І здавалося, що прийдешня Незалежність України принесе країні мир та спокій, але й досі не стихають постріли на Сході нашої держави, де самовіддано оберігають спокій наші українські бійці. Саме в ці дні - 18, 20 та 22 січня у зоні проведення антитерористичної операції загинули Юрій Кушнір, Олександр Боднарюк та Олександр Гарбуз. Хвилиною мовчання присутні вшанували їхню пам’ять, а також пам’ять усіх загиблих земляків та патріотів України, які боролись за єдність та незалежність України. Вихованці Хотинської гімназії Анастасія Рижак та Роман Чабан поклали квіти до підніжжя пам’ятника Хотинським повстанцям.

Вдало доповнювали виступи ведучих патріотичні пісні у виконанні народного аматорського вокального тріо «Журавка» у складі Марії Сельської, Ганни Рогової, Марії Керницької, народного аматорського хору ветеранів війни та праці «Оберіг» (керівник –  Юрій Кульчицький), вокального ансамблю «Домінанта» будинку дітей та учнівської молоді (керівник - Л. Лепцьо), Лілії Лепцьо, Вероніки Зінзюк та зразкової аматорської вокальної студії «Щасливі діти» (керівник – Альона Татарчук). Зразковий аматорський хореографічний колектив «Сяйво» Хотинської гімназії (керівник – Людмила Борденюк) подарував глядачам український танець «Бессарабський скорий».