Уклін живим, загиблим – слава!

 Уклін живим, загиблим – слава! Шумить внизу на підводних порогах древня слов'янська ріка, і у плескоті хвиль вгадується тупіт кінноти, що мчить у грізну шабельну атаку… Тяжке дихання сотень і тисяч людей, які зійшлися у смертельному двобої… Остання війна, яку бачили кам'яні схили, фортечні бійниці та Дністрові води – Друга Світова. 9 травня біля Меморіалу Слави зібралися жителі Хотинщини, щоб у невимовній скорботі перед пам'яттю тих, хто віддав життя за рідний край в роки Другої Світової війни, схилити голови…

 Ведучі заходу - Світлана Шалаєва та Любов Жалоба проникливо розповіли про страшні події тих днів, героїчний подвиг Якова Кошуби, пілота, який згорів у перші дні війни, про тих, хто бився з ворогом до останнього подиху.

 Зі словами вдячності за тодішню перемогу виступили голова Хотинської РДА Петро Допіряк, Хотинський міський голова Микола Головльов, виконуючий обов'язки військового комісара Хотинського районного комісаріату, учасник АТО Олександр Білецький, учасник бойових бій, голова міської організації ветеранів України Володимир Самофалов та представник молодого покоління, учень 9 класу ЗОШ №5 Микола Шишковський.

 Представники різних конфесій відслужили поминальну панахиду за мир і спокій в Україні та за здоров'я наших земляків. Представники організацій та установ міста поклали корзини з квітами та Гірлянду пам'яті до підніжжя Меморіалу Слави під супровід композиції "Солдат", яку виконали солісти Серафим Романюк та Ростислав Панівський разом з народним аматорським хором ветеранів війни та праці "Оберіг" (керівник - Юрій Кульчицький).

 На завершення мітингу-реквієму Владислава Перепічка і Анна Романюк, вихованки зразкової аматорської вокальної студії "Муза" (керівник - Оксана Кульчицька разом з хором ветеранів виконали символічну пісню – "Перемога", під час якої представники Хотинської влади випустили в небо Державний Прапор України з жовто-блакитними кульками, як символ віри у краще майбутнє нашої держави.