«Наша Маланка Дністровая»

  14 січня у Кельменцях відбулося районне фольклорне свято «Наша Маланка Дністровая», яке щороку згуртовує поціновувачів народних звичаїв і традицій. Цьогорічне святкування Нового року за старим стилем кельменчани запам’ятають надовго. Феєричне і розмаїте свято з піснями, танцями та яскравою костюмованою маланкою, без якої не обходиться цикл різдвяних свят провели аматорські фольклорні колективи Кельменеччини.

 Подивитися на цьогорічне дійство зібралися жителі та гості міста, керівники установ та організацій району. На святі побувала й районна влада – голова районної державної адміністрації Віталій Швець та голова районної ради Віктор Ілаш. У своєму вітальному слові керівники бажали міцного здоров’я, миру та злагоди, добра та здійснення усіх задумів, віри у краще майбутнє нашої держави.

 Учасники дійства віншували, щедрували та розігрували яскраві театралізовані дійства з переберією. У той день своїми виступами глядача потішили колективи з сіл Мошанець, Лівинці, Іванівці, Росошани. Веселого настрою додали цигани маланкового гурту з Бузовиці, а з Комарова виступили поважні учасники вітальної групи - шановані газди на селі.

 Усіх присутніх зачарували своїм голосом учасники фольклорних колективів «Зоряниця», «Оберіг», «Родина» Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля. На святі також побували представники сіл Нагоряни, Вартиківці, Бурдюг, Дністрівка, Нелипівці, Подвір’ївка. На завершення у спільному виконанні прозвучала колядка «Щедрий вечір, Україно моя».