Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /hsphere/local/home/resident80/bukcentre.cv.ua/images/2015/october/1
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2015/october/1

Вчимося по-новому

У напрочуд не по-осінньому теплий день, 7 жовтня, кельменчани радо зустрічали учасників обласної творчої лабораторії методистів по організації дозвілля та керівників любительських об’єднань, клубів за інтересами.

Постійний пошук нових інноваційних форм навчання клубних працівників культури області, відхід від застарілих і формальних методів дозволяє перетворити цей процес у своєрідне та яскраве дійство, яке поєднує у собі як, власне, навчання, так і живе, невимушене спілкування, вільний обмін думками з елементами шоу-програми. Перший подібний захід відбувся 22 липня на базі оздоровчо-спортивного табору «Червонодібровська січ». Це був обласний семінар-практикум для провідних методистів та директорів опорних сільських клубних закладів на тему: «Військово-патріотичне виховання молоді та підлітків». Така форма роботи викликала чималий інтерес. Тому цього разу для навчання клубних працівників культури області гостинно розкрили свої двері Кельменецький РБНТД та будинок культури села Нелипівці. Заявлена тема творчої лабораторії – «Сучасний стан та пошук розвитку культури Буковини. Перебудова діяльності клубних закладів, форм та змісту організації дозвілля населення. Оновлення розвитку любительських об’єднань».

Відкрив обласну творчу лабораторію директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. Директор Кельменецького РБНТД Алла Ілаш, як справжня господиня, вітала дорогих гостей ще на порозі, після чого провела невеличку екскурсію по своєму, безперечно для неї рідному, закладу культури. Творча лабораторія розпочалася із знайомства з роботою любительського об’єднання «Жіноча доля», яке провела методист Кельменецького РБНТД Наталя Білобрицька. Відомий кельменецький композитор-аматор, письменник Володимир Крупко в пам'ять про Надію Федорівну Тудан, «маму усієї кельменецької культури», як її називають, виконав власний музичний твір під хвилюючою назвою «Не стало мами».

       Члени відомого фольклорного ансамблю «Оберіг» - постійного учасника районних, обласних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів - потішили присутніх низкою народних пісень,  розповіли про власні здобутки й творчі плани. У їхніх виступах рефреном звучала думка про те, що сьогоднішнє любительське об’єднання – це можливість і для психологічного розвантаження, нагода поділитися наболілим та отримати необхідну щиру пораду.

Далі учасників обласної творчої лабораторії гостинно запросили на засідання любительського об’єднання «Кому за…». Ансамбль народної пісні «Родина» Кельменецького РБНТД - постійні учасники цього творчого об’єднання. Вони насправді живуть однією дружньою родиною. Разом святкують, разом виступають на концертах, разом вітають іменинників та ювілярів. Спонсор колективу - місцевий аграрій, депутат та меценат Володимир Ілаш. Ансамбль об’єднав представників різних професій та прошарків суспільства. Та беззаперечно те, що у місті, в якому сам голова добре грає на багатьох музичних інструментах, поява такого колективу – цілком закономірне явище.

У рубриці «Знайомство зблизька» було запропоновано зустріч з двома талановитими та непересічними особистостями – відомою народною майстринею, лауреатом обласної мистецької премії ім. Г. Гараса Вікторією Китайгородською та художницею, викладачем Кельменецького ліцею Ольгою Твердохліб. До речі, ошатна зала Кельменецького РБНТД у той день була прикрашена роботами саме цих майстринь. Пані Вікторія радо ділилася з присутніми своїми спогадами та співала пісні, а Ольга Твердохліб, окрім хисту до малювання, ще й виявилася талановитим декламатором. У її виконанні прозвучав вірш відомої кельменецької поетеси Ірини Сухарєвої.

Цього року Вікторія Китайгородська відсвяткувала свій славний ювілей. В дарунок для майстрині на слова її доньки, поетеси, журналіста, заслуженого працівника культури України Віри Китайгородської прозвучала пісня «Журавлі-літа». А далі - під звуки чудового «Кельменецького вальсу» (автор – Володимир Крупко) - члени любительського об’єднання запросили до танцю всіх учасників творчої лабораторії.

Друга частина заходу відбулася у Нелипівському сільському будинку культури. Після теплих вітань від наймолодших вихованців цього осередку культури, сільський голова Семен Плаксійчук ознайомив учасників творчої лабораторії з інфраструктурою населеного пункту та роллю будинку культури у збереженні самобутніх традицій села. Директор будинку культури Валентина Андрущак розповіла про основні напрями роботи у своєму закладі, а далі розпочався справжній «Калейдоскоп нелиповецького дозвілля». Учасникам творчої лабораторії було запропоновано найцікавіші фрагменти свят: «Варись, варись, борщику», «А Марія вареники чинить», «Нехай укусить вас бджола», «Вода з турецького джерела» та «Свято хустки». До показу цих фрагментів активно долучилися учасниці місцевого колективу «Марія». У цьому нелиповчанам допомагали їхні найближчі сусіди - вокальний гурт «Джерело» з Росошан.

Під час обговорення підсумків роботи учасники відзначили, що сучасні любительські об’єднання та клуби за інтересами стали дійсно неформальними та справді «сімейними», як, власне, і сама творча лабораторія.

 

{gallery}2015/october/1{/gallery}