Делегація бібліотечних працівників Сокирянського району відвідала Кельменеччину

26 серпня з дружнім візитом на Кельменеччині побувала делегація бібліотечних працівників сусіднього Сокирянського району. Делегацію бібліотечних працівників Сокирянщини очолила начальник відділу культури Раїса Горн та директор централізованої бібліотечної системи Валентина Верега.

 У рамках візиту гості побували у бібліотечних установах сіл Іванівці, Новоселиця, Росошани, Нелипівці, Бабин, а також у дитячій та дорослій бібліотеках центральної бібліотечної системи смт. Кельменців.

 Кожна бібліотечна установа підготувала власну цікаву програму. Наприклад в Іванівцях гостей познайомили із творчою родиною художників - Дмитром Бескубським та його донькою Юлією. Бібліотекар Світлана Тимчик відзначила, що художник є гордістю усього району. Багато творів Дмитра Бескупського зберігаються у приватних колекціях країн Європи та Америки. Його донька Юлія перейняла від батька хист до малювання. Цього року юна художниця стала лауреатом конкурсу «Буковинський розмай».

 У Новоселицькій бібліотеці гостей зустрічали під звуки маршу. Бібліотекар Ніна Олійник має гідну підтримку від свого чоловіка Михайла, який є знаним музикантом та очолює філію музичної школи. Його колектив неодноразово брав участь у різноманітних обласних конкурсах, а нещодавно його син та учень Михайло став переможцем міжнародного конкурсу ім. Віктора Портеу в м. Дрокія (Республіки Молдова).

 

У Росошанській бібліотеці працюють Руслана Ус та Світлана Бурлака, які продовжили бібліотечну справу своєї матері й тіток. Ця справа стала для них вже гарною сімейною традицією. А в бібліотеці села Нелипівці гостей із Сокирянщини зустріли ще й екскурсом в історію села, яку провели юні мешканці цього населеного пункту. Окрім цього, бібліотекар Людмила Ясиновська зізналася, що бібліотека їй дісталася ніби в придане разом з чоловіком. Її свекруха Євгенія Ясиновська спільно з іншими активними учасницями місцевого хору - Марією Гулько та Зінаїдою Баранецькою виконали низку жартівливих пісень. Бабинчани запросили учасників делегації відвідати музей славної оперної співачки Лідії Липковської, а опісля поклали квіти до підніжжя її пам’ятника.

 Презентувала Кельменецьку центральну районну бібліотеку її господиня - директор Ніна Сливка. Бібліотечні працівники Кельменеччини щиро ділилися досвідом роботи з колегами. Бібліотекарі Віоріка Дєдова, Людмила Єременко та Майя Городецька розповіли про досягнення та нові методи роботи, а також про активну співпрацю з громадами. Слід зазначити, що бібліотекарі Кельменеччини мають неабиякі здобутки у краєзнавчій роботі та у справі збереження ті відродження національної культури. Під час зустрічі обговорювалася й подальша стратегія розвитку бібліотек двох сусідніх районів.

 З вітальним словом до усіх присутніх звернулися начальник відділу культури Кельменецьої РДА Наталя Чепурняк, її колега з Сокирян Раїса Горн та директор ЦБС Валентина Верега.

 Справжнім подарунком для гостей стало знайомство із місцевою поетесою Ніною Матейцевою . Учасники делегації захопливо слухали вірші, які читали як сама авторка, так й бібліотечні працівники. Сюрпризом стало виконання низки пісень на слова поетеси Людмилою Мельник та Володимиром Щербатюком.

 Наприкінці заходу колеги з двох сусідніх районів домовилися про нову дружню зустріч кельменчан та сокирянців у селі Сербичани Сокирянського району, де 21 вересня поточного року відбудеться концерт аматорських колективів Кельменеччини.