У Кельменцях вшанували пам’ять жертв війни в Україні

 

Віддаючи данину шани та любові ветеранам за їхню мужність і жертовність, вшановуючи пам’ять полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, 22 червня, в державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

З цієї нагоди в Кельменцях відбулися жалобні заходи. Центральною вулицею райцентру пройшла урочисто-траурна хода за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Урсуляка, заступника голови районної ради Анатолія Горобця та заступника селищного голови Романа Дворського, трудових колективів. Хвилиною мовчання розпочався траурний мітинг біля пам’ятника загиблим воїнам односельчанам.

У своєму зверненні до кельменчан Ігор Урсуляк наголосив, що цього дня 74 роки тому розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, в якій Україна зазнала колосальних людських втрат. «А сьогодні, знову потерпаючи від кривавої військової агресії вже на Донбасі, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки», - підкреслив перший заступник голови районної державної адміністрації.

Він висловив також щиру подяку добровольцям, військовослужбовцям, правоохоронцям, волонтерам, усім небайдужим громадянам, які сьогодні стали на захист миру, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

До підніжжя пам’ятника лягли квіти від вдячних синів, онуків та правнуків. А червоні маки, як символи пам’яті полеглих на війні, покладено до стенду з фотокартками загиблих в АТО Ігоря Філіпчука, Олександра Паламаря та Олександра Гарбуза.

За українських солдатів молилися представниці двох поколінь: маленька дівчинка Настя Костюкова та доросла жінка Алла Коржос. Слова з глибоким змістом не залишили байдужих нікого з присутніх. Завершальним акордом прозвучала пісня «Молитва за Україну» у виконанні Тетяни Герасимчук.

Ведучі мітингу Наталія Білобрицька та Микола Ганін запевнили, що в пам’яті століть назавжди залишаться герої Другої світової війни, безсмертні герої Небесної Сотні, учасники антитерористичної операції на Сході України.